Karşınızda Nokia 8 Sirocco; Yeni Tepe Model!


Batmadı

HMD Global çatısı altına girdikten sonra hızlı şekilde yükselişe geçen Nokia, tam anlamıyla küllerinden yeniden doğdu. MWC 2018’de boy gösteren firma yeni akıllı telefonlarını tanıttı. Bunların en güçlüsü ise yeni Nokia 8 Sirocco oldu.
Nokia 8 Sirocco, önceki model yani Nokia 8’in yenilenmiş hali olarak karşımıza çıkıyor. Tasarım konusundaki dezavantajını gözden geçiren Nokia, bu modelde modern tasarıma geçiş yapıyor. Metal ve cam ikilisini kullanan telefonun ön ve arkası tamamıyla cam kaplıyken bunun bir getirisi de kablosuz şarj oluyor. Öte yandan cihazda pOLED kavisli ekran, Zeiss çift kamera yer almakta.

Nokia 8 Sirocco, sahip olduğu 5.5 inç pOLED ekranda 2K  (2560×1440) çözünürlük sunuyor ve bunu Gorilla Glass 5 ile koruyor. Telefona güç veren donanım tarafındaysa bir kez daha Snapdragon 835’i görüyoruz. Keşke Snapdragon 845 kullanılsaydı. Muhtemelen yıl içinde çıkacak amiral gemisi için o yonga kullanılacak. Ek olarak 6 GB RAM, 128 GB depolama alanı ve 3160mAh hızlı şarj ve kablosuz şarj destekli batarya telefonda yer almakda.
Kamera tarafındaysa arkada çift kamera kurulumunu görmekteyiz. Ana kamera 12 MP iken yardımcı telefoto kamera ise 13 MP çözünürlüğünde. Elbette bokeh efekti verilebiliyor. Ön kamera ise 5 MP.
Nokia 8 Sirocco, Nisan ayında 749 Dolar fiyat etiketiyle satışa çıkacak.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir