General Mobile GM8 Tanıtıldı, İşte Fiyatı ve Özellikleri!


Yeni

Google ile Android One ortaklığında çıkardığı modeller ile ülkemizde kendisini daha da ön plana çıkaran General Mobile, yeni akıllı telefonu GM 8’i kısa bir süre önce resmen duyurdu. Yine Android One kapsamında karşımıza çıkan General Mobile GM 8, fiyatıyla ülkemizde yine tercih sebebi olacak gibi görünüyor.
General Mobile, bu yılın modası olacak olan 18:9 ekran görüntü oranına bu model ile geçiş yapıyor. GM 8’in ekranı 18:9 oranındayken 5.7 inç büyüklüğünde ve HD+ olarak adlandırılan 720x1440p çözünürlükte. IPS Incell LCD tabanlı ekran aynı zamanda Gorilla Glass ile korunmakta.

154.2 x 72.7 x 7.96 mm boyutlara ve 152 gr ağırlığa sahip olan cihaza ise 8 çekirdekli Snapdragon 435 yongası güç sağlıyor. Keşke daha güçlü bir yonga tercih edilmiş olsaydı demeden geçemiyoruz. Bellek ve depolama farklılık göstermekte ve bu yüzden cihazın iki farklı varyantı var. 32 GB olan modelde 3 GB RAM, 64 GB olan modelse ise 4 GB RAM bulunmakta.
Kamera tarafına geçtiğimizde ise cihazın ön tarafında 13 MP FF, f2.2 değerinde flaş destekli özçekim kamerasını, arkasında ise 13 MP AF, f2.0 ana kamerayı görüyoruz. Full HD video çekebilen kameraların her ikisi de Portre Modu fotoğraf çekebiliyor.
Bunlara ek olarak telefonda 3075mAh boyutunda batarya bulunuyor ki bu tahminimce rahat bir günü çıkarmanıza yetecektir. Öte yandan GM 8, kutusundan Android 8.0 Oreo ile çıkıyor ve tam 2 yıl güncelleme garantisi sunuluyor.
Fiyat tarafına geldiğimizde 32 GB modelin 999 TL‘ye, 64 GB modelin ise 1.099 TL ye satılacağını aktaralım.
#Kaynak; General Mobile


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir