Gionee Elife E8 İle 100MP Çözünürlüğünde Fotoğraf


Evet yanlış görmediniz veya ben bir sıfıra fazladan basmadım. Gionee Elife E8, 100 Megapixel çözünürlüğünde fotoğraf çekebilecek. Şüphesiz son yıllarda Çinli üreticiler bol rakam kullanmaktan kaçınmıyor. Vivo X5 Pro ile 32MP selfie, Lumia 1020 ile 41MP kamera, Oppo Find 7 ile 50MP çözünürlüğünde fotoğraflardan sonra sıra Gionee’de
TENAA-certifies-the-Gionee-Elife-E8-in-China (1) (569 x 333)
Elbette modelin arka kamerasında ki sensör 100MP olmayacak tıpki Oppo Find 7 gibi bir takım kamera yazılımı ile çekilen fotoğraflar birleştirilerek 100MP çözünürlüğünde bir görüntü oluşturulacak. Gelelim asıl kameralara, cihazın arka yüzünde 23.8 Megapixel çözünürlük sunan 1/2.3 inç PureCel-S CMOS OmniVision OV23850 gelişmiş kamera sensörü bulunacak. Sesnör sayesinde faz odaklı otomatik odaklama desteği sunan kamera gerçek zamanlı HDR videolarda çekebilecek. Ayrıca kamera 4K Ultra HD videoları 30 FPS hızında kayıt edebiliyor. Diğer donanım bileşenlerine geçmeden modelin ön yüzündeki kameranın 8 Megapixel çözünürlüğünde olduğunu belirtelim.
Gione Elife E8‘de kullanılan 6” boyutunda ve Quad HD (2560×1440) çözünürlüğünde. Ayrıca eğer kullanıcı isterse ürünün ekranını IPS LCD’den AMOLED’e çevirebilecek. 2 GHz hızında çalışan 8 çekirdekli bir işlemci kullanılacak olan modelde 3 GB RAM, 32 GB arttırılabilir hafıza ve 3520 mAh gücünde batarya kullanılacak. Modelde ayrıca arka yüzde Huawei Mate 7’de kullanılan parmak izi okuyucu sensör bulunuyor.
Kamera konusunda iddialı olan model henüz resmi olarak tanıtılmış değil bu yüzden tüm özellikleri öğrenmek için lansmanı beklememiz gerekiyor. Ancak gelen bilgilere bakacak olursak cihazın son derece güçlü olacağı görünüyor.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir