Gmail üzerinden fatura ödeme servisi geliyor


Google, kullanıcılarını iyice Gmail’e bağlamayı planlıyor. Hali hazırda “Inbox” projesi üzerinde çalışan Google bu seferde Gmail içinden faturalarımızı ödememize imkan sunacak bir servis üzerinde çalışıyor. Yılın 4. Çeyreğinde kullanıcıya sunulması beklenen bu servise Google, Pony Express ismini vermiş. Ancak bu ismin projenin kod adı mı yoksa kullanıcıya sunulacak olan adı olup olmadığı tam olarak bilinmiyor. Servisin Inbox üzerinden kullanılması bekleniyor.
pony 1
Re/code sitesinin ulaştığı dökümanlara göre servisi kullanmak için üye olup vatandaşlık numarası, kredi kartı, telefon ve adres gibi klasik bilgileri sisteme kaydediyoruz. Bu işlemleri yaptıktan sonra faturalar Gmail adresimize geliyor ve buradan kolayca ödeme yapabiliyoruz.
pony 2
Aslında E-Fatura dediğimiz olay yeni bir şey değil ancak Google burada tüm Gmail kullanıcılarını PonyExpress platformunda toplayıp daha iyi bir hizmet vermeyi amaçlıyor. Faturaların son ödeme tarhilerinde uygulama kullanıcıyı uyaracak ayrıca PonyExpress üzerinden faturalarınızı başkalarıyla da paylaşabileceğiz. Google’ın bu servisten nasıl para kazanacağı tam olarak bilinmiyor. Servisin ücretli olup olmayacağı konusunda da bir bilgi yok.
pony 3
 
Gmail içinde başka platforma geçmeden işlerimiz kolayca halletmemizi isteyen Google’ın bu çalışmaları kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacak hep birlikte göreceğiz.
Kaynak : Re/code


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir