Google Assistant için Artık 'Hey Google' Demeniz Yeterli


OK Google

Bildiğiniz gibi yazılım devi Google, akıllı eşyalara ve telefonlara yönelik sunduğu dijital asistanı Google Assistant ile bizim komutlarımızı dinliyor ve bunları yerine getiriyor. Şimdiye kadar OK Google komutu ile uyandırdığımız asistan, şimdi Hey Google komutuyla da uyandırılabilecek.
Hey Google komutu aslında yepyeni bir şey değil. Firma zaten Google Home cihazlarında buna destek veriyordu. Şimdi ise bu akıllı telefonlara geliyor. İsterseniz OK Google ya da Hey Google komutu ile telefonunuzu uyandırabilecek ve asistan ile etkileşime girebileceksiniz.

Bunun için Play Store’dan Google uygulamasının en güncel sürümünü indirmeniz gerekiyor. Uygulamanın son sürümünün cihazınız için etkin olması biraz zaman alabilir. Ek olarak bazı kullanıcılar cihazlarına bunun için bir bildirim geldiğini de aktarmakta. Hey Google komutuna dönecek olursak aslında söylemesi çok daha kolay ki, Google da kolay olduğunu dile getiriyor.
#Kaynak; PhoneArea


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

4 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Eski cihazımda (Nexus 4) hangi ekranda olursam olayım “Ok Google” deyince aktif oluyordu. Aynı şeyi MIUI’de yapamadım. İlla Google uygulamasını açmam gerekiyor. Oysaki ben çok aktif kullanıyordum Google Asistanı. Böyle zor oldu.

  2. son sürümde “hey google” maalesef kaldırıldı. bi önceki sürümde ses modeli eğitimi ekranında hem “hey google” hem de “okey google” vardı ve “Hey Google”, “Okey Google”a nazaran daha verimli çalışıyordu. Son sürüm beni üzdü 🙁 Umarım tekrar geri gelir.