Google Assistant için Artık 'Hey Google' Demeniz Yeterli | Dijitaller

Google Assistant için Artık ‘Hey Google’ Demeniz Yeterli


OK Google

Bildiğiniz gibi yazılım devi Google, akıllı eşyalara ve telefonlara yönelik sunduğu dijital asistanı Google Assistant ile bizim komutlarımızı dinliyor ve bunları yerine getiriyor. Şimdiye kadar OK Google komutu ile uyandırdığımız asistan, şimdi Hey Google komutuyla da uyandırılabilecek.

Hey Google komutu aslında yepyeni bir şey değil. Firma zaten Google Home cihazlarında buna destek veriyordu. Şimdi ise bu akıllı telefonlara geliyor. İsterseniz OK Google ya da Hey Google komutu ile telefonunuzu uyandırabilecek ve asistan ile etkileşime girebileceksiniz.

Bunun için Play Store’dan Google uygulamasının en güncel sürümünü indirmeniz gerekiyor. Uygulamanın son sürümünün cihazınız için etkin olması biraz zaman alabilir. Ek olarak bazı kullanıcılar cihazlarına bunun için bir bildirim geldiğini de aktarmakta. Hey Google komutuna dönecek olursak aslında söylemesi çok daha kolay ki, Google da kolay olduğunu dile getiriyor.

#Kaynak; PhoneArea

Metin Yasir Akpınar
Merhaba; Damarımı kesseler fiber kablodan internet akar, o derece teknoloji bağımlısıyım. Ayrıca popüler kültüre de oldukça ilgiliyim. Bana mail adresimden ulaşabilirsin; [email protected]

Yorumlar 4

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. son sürümde “hey google” maalesef kaldırıldı. bi önceki sürümde ses modeli eğitimi ekranında hem “hey google” hem de “okey google” vardı ve “Hey Google”, “Okey Google”a nazaran daha verimli çalışıyordu. Son sürüm beni üzdü 🙁 Umarım tekrar geri gelir.

  2. Eski cihazımda (Nexus 4) hangi ekranda olursam olayım “Ok Google” deyince aktif oluyordu. Aynı şeyi MIUI’de yapamadım. İlla Google uygulamasını açmam gerekiyor. Oysaki ben çok aktif kullanıyordum Google Asistanı. Böyle zor oldu.

Google Assistant için Artık ‘Hey Google’ Demeniz Yeterli

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz