IFA 2015'te Bizi Hangi Cihazlar Bekliyor?


Bu Cuma yani ayın dördü ve dokuzu arasında gerçekleşecek olan IFA 2015 teknoloji fuarında birbirinden büyük firmalar yeni cihazlarını tanıtacak. Bu bağlamda ortada bir karmaşa yaşanacağı bariz.  Bir çok firma ve model arasında en önemlilerini seçtik ve sıraladık. Tahminimizce bu yılki IFA fuarına Microsoft damga vuracak. Tabi bunlar resmi haberler değil ama muhtemeller.

Microsoft;

Damga vuracak dedik o yüzden ilk olarak Microsoft ile başlayalım. Firma IFA fuarında çok sayıda cihaz tanıtabilir. Lumia 950XL, Lumia 950, Surface Pro 4, Surface Phone, Xbox One Mini ve Band 2 cihazlarını tanıtması beklenen Microsoft büyük bir çıkış yapabilir.

Samsung;

Samsung aslında önemli cihazlarını yani Note 5 ve S6 Edge Plus’ı daha önceden düzenlediği etkinlikte tanıttı. Firmanın bu hamlesinin asıl nedeni Apple çünkü yeni iPhone’lar Samsung’u gölgede bırakabilirdi. Samsung IFA fuarında ise yeni Galaxy O serisini ve yuvarlak ekranlı Gear S2‘yi tanıtabilir.

Sony;

Sony’de önemli modellerini IFA’ya sakladı. Yeni Xperia serisi modellerini tanıtacak olan firma tasarımsal açıdan çok büyük değişiklikler yapmadan önemli geliştirmeler sunacak. Xperia Z5 Premium, Xperia Z5,  Xperia Z5 Compact ve Xperia Z5 Tablet’i tanıtması beklenen firma Xperia Z5’te 2K ekran ve 23MP kamera kullanacak. Ayrıca aynı kamera diğer modellerde de olacak. Xperia Z5 Premium ise tam olarak kesin değil, dedikodudan ibaret ancak 4K ekran ile gelebilir (veya cihaz hiç gelmeyebilir de)

HTC;

Bir türlü istediği satışlara ve gelire ulaşamayan firma için bu yılki IFA son derece önemli. Eğer kayda değer bir model tanıtamazsa firma için gelecek günler şimdikinden daha da karanlık olabilir. Fuarda HTC haberini yaptığımız O2 veya diğer adıyla A9 modelini tanıtabilir  ancak çıkışı 2016 yılında olacak ve Snapdragon 820 ile gelecek. Bunun dışında Desire 728 tanıtılacak.

BlackBerry;

Bir zamanlar herkesin cebinde olan firma tekrardan o eski şaşalı dönemine geri dönmek istiyor. Android işletim sistemli cihazı olan BlackBerry Vinece‘yi tanıtması yüksek ihtimal olan firma bu modelden büyük şeyler bekliyor. Fiziksel klavyesi ile kızaklı bir tasarım sunan model donanımı ile göz dolduracak.

Asus;

Bir teknoloji fuarı olur da Asus katılmaz mı? Firma bu yılki IFA fuarında çok fazla model tanıtmayacak ancak standı yeni Asus bilgisayarlar dolu olacaktır. Bununla birlikte firma  ZenWatch 2‘yi ve bir sürü (belki bir tane de olabilir) Zenfone cihazı tanıtacak.

Huawei;

Huawei’de fuarı bekleyenler için önemli bir isim. Firma kendine has tasarım çizgisini taşıyan Mate S veya diğer adıyla Mate 8‘i tanıtacak. Model Force Touch özellikli olacak. Bunun yanında fuarda firma yeni Nexus’u da tanıtabilir.

LG;

LG tarafında söylenti boyutunda haber kirliliği bulunmakta ancak firmanın yeni TV’ler tanıtacağına kesin gözüyle bakabiliriz. Tablet tarafında ise firma G Pad II lanse edilecektir ve belki bir de akıllı saat tanıtılabilir. Fakat telefon tarafında biraz belirsizlik var. G4 Pro, G Flex 3, G Pro 3 gibi modelleri konuşuluyor bunların dışında bir de Nexus 5 2015 var.

Motorola;

Motorola kanadında ise yeni Moto 360 konuşuluyor. Aslında iş konuşmaktan öteye geçti, akıllı saat görüntülenmişti zaten. Firma Moto 360 2‘yi büyük ihtimal IFA’da tanıtacaktır. Ek olarak yeni nesil Moto G, Moto X Style, Moto X Play’i de firma burada da görücüye çıkarabilir.

 


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir