Google Pixel Telefonlar 3 Yıl Güncelleme Garantisi Altında


”Güncelleme isteruk”

Android ekosisteminin belkide en büyük baş belalarından bir tanesi hiç şüphesiz sürüm güncellemeleri ve onların geç gelmesidir. Çoğu üretici sadece tepe modellerinde bir kaç yıl güncelleme desteği sunsa da büyük pazarın büyük bir kısmı güncellemelerden mahrum kalıyor. Ama burada imdadınıza Google yetişiyor.
Google bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıldan itibaren Pixel adı altında yeni akıllı telefonlarını tanıtıyor ve bir süre önce de Pixel 2 ve Pixel 2 XL modelleri duyurulmuştu. Google tüm Pixel telefonlara tam 3 yıl yazılım güncelleme garantisi veriyor. Bu üç yılın sonunda telefonların Android versiyon ve güvenlik güncelleme alma garantisi bulunmuyor.

Açıkçası Google gibi bir yazılım şirketinden şahsen daha uzun süren bir destek sunulmasını beklerdim. Apple bildiğiniz gibi iOS 11’i iPhone 5S’e bile verdi. Bu telefon çıkalı tam 4 yıl oldu. Her neyse, eğer Pixel 2 ailesinden birisini alırsanız Ekim 2020 yılına kadar, birinci nesil Pixel sahibiyseniz Ekim 2018’e kadar Android sürüm Ekim 2019’a kadar ise güvenlik güncellemesi garantisi altında olacaksınız.
#Kaynak; Google
#Görsel Kaynak; Gizmodo


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir