Google, Play Store Arayüzünü Güncelliyor


Evet yine

Google‘ın artık Play Store arayüzünü kaç kere güncellediğini sayamaz hala geldim. Fakat, firma son dönemde Chrome ve YouTube’un arayüzünde önemli değişiklikler yapmıştı. Dolayısıyla yeni bir Play Store güncellemesi neden olmasın.
Google, YouTube ve Chrome güncellemeleri ile alt gezinme çubuğunu benimsemiş görünüyordu. Ancak firmanın en tutarlı olduğu konu tutarsızlığı. Yeni Play Store arayüzüne baktığımızda benzer bir gezinme çubuğunu üst kısımda görüyoruz ancak işlevsellik bakımından aynı değiller. Hali hazırda Uygulamalar ve Oyunlar” ve “Filmler, Kitaplar ve Gazetelik” olarak gruplanan bölümler yeni güncelleme ile ayrılarak kategorisel hale dönüşüyor.

Bu yeni kategori bölümün altında ise sizin için önerilenler bölümü yer alıyor. Bu bölümde editörün seçimi, öne çıkanlar, erken erişim gibi seçenekler yer almakta. Ayrıca yan menü tasarımında da ufak değişiklikler bulunuyor. ‘Filmler, Kitaplar ve Gazetelik’ kategorisinin buradan kaldırıldığı görülüyor. Aşağıdaki görselde Gazetelik yerine Kitaplar var, bunun nedeni Google’ın zaten bunu çoktan değiştirmiş olduğu.

Her neyse, bazı minik değişikliker de var ancak bunlar önemli değil. Google, hali hazırda yeni sürümün dağıtımına başladı ancak tüm cihazlara ve size gelmesi biraz zaman alabilir. Güncelleme geldiğinde zaten haberiniz olacaktır.
#Kaynak; AndroidPolice


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.