Google, Play Store Arayüzünü Güncelliyor | Dijitaller

Google, Play Store Arayüzünü Güncelliyor


Evet yine

Google‘ın artık Play Store arayüzünü kaç kere güncellediğini sayamaz hala geldim. Fakat, firma son dönemde Chrome ve YouTube’un arayüzünde önemli değişiklikler yapmıştı. Dolayısıyla yeni bir Play Store güncellemesi neden olmasın.

Google, YouTube ve Chrome güncellemeleri ile alt gezinme çubuğunu benimsemiş görünüyordu. Ancak firmanın en tutarlı olduğu konu tutarsızlığı. Yeni Play Store arayüzüne baktığımızda benzer bir gezinme çubuğunu üst kısımda görüyoruz ancak işlevsellik bakımından aynı değiller. Hali hazırda Uygulamalar ve Oyunlar” ve “Filmler, Kitaplar ve Gazetelik” olarak gruplanan bölümler yeni güncelleme ile ayrılarak kategorisel hale dönüşüyor.

Bu yeni kategori bölümün altında ise sizin için önerilenler bölümü yer alıyor. Bu bölümde editörün seçimi, öne çıkanlar, erken erişim gibi seçenekler yer almakta. Ayrıca yan menü tasarımında da ufak değişiklikler bulunuyor. ‘Filmler, Kitaplar ve Gazetelik’ kategorisinin buradan kaldırıldığı görülüyor. Aşağıdaki görselde Gazetelik yerine Kitaplar var, bunun nedeni Google’ın zaten bunu çoktan değiştirmiş olduğu.

Her neyse, bazı minik değişikliker de var ancak bunlar önemli değil. Google, hali hazırda yeni sürümün dağıtımına başladı ancak tüm cihazlara ve size gelmesi biraz zaman alabilir. Güncelleme geldiğinde zaten haberiniz olacaktır.

#Kaynak; AndroidPolice

Metin Yasir Akpınar
Merhaba; Damarımı kesseler fiber kablodan internet akar, o derece teknoloji bağımlısıyım. Ayrıca popüler kültüre de oldukça ilgiliyim. Bana mail adresimden ulaşabilirsin; [email protected]

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google, Play Store Arayüzünü Güncelliyor

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz