Erdoğan; ABD Elektronik Ürünlerine Boykot Uygulayacağız!


Gerilim


ABD ile Türkiye arasındaki ekonomik sürtüşme giderek tırmanıyor. ABD’nin ülkemizden ithal edilen bazı madenlere ek vergi getirmesi ve son olarak F35 savaş uçaklarının satışının engellenmesine dair yasanın onaylanmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, karşı hamlenin uygulanacağını açıkladı.

“İktidarının 16. Yılında AK Parti Sempozyumu” çerçevesinde konuşan Erdoğan:

“Amerika’nın elektronik ürünlerine biz boykot uygulayacağız. Onların iPhone’u varsa öbür tarafta Samsung var. Kendi ülkemize Venüs Vestel var. Biz bunları uygulayacağız.

Ne yaptığımızı ne yapacağımızı anlasınlar. Dolayısıyla biz kendimize yeteceğiz. Olmayanı da üreteceğiz. Dışarıya para verip yaptırdığımız her işin daha güzelini yapıp, biz dışarıya servis edeceğiz.” açıklamalarında bulundu.

Yani genel olarak söz konusu boykot Apple’ı kapsıyor gibi görünüyor. Zira ABD elektronik ürünleri dediğimizde skala hayli genişliyor ve HP, Microsoft gibi başka dev firmalar da karşımıza çıkıyor.

Son olarak dediğimiz gibi boykotun kapsamını tam olarak bilmediğimiz gibi nasıl ve ne zaman uygulanacağını da bilmiyoruz. Doğrudan bir yasaklama mı yoksa ek vergiler mi gelir bu şuan belirsiz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir