Huawei Mate 9 ve Mate 9 Pro Resmi Görselleri Ortaya Çıktı


Huawei‘nin yeni amiral gemi modellerinin tanıtımına az bir süre kala cihazların resmi render görselleri dahil neredeyse tüm detayları gün yüzüne çıktı. 3 Kasım tarihinde tanıtılmalasını beklediğimiz Mate 9 ve  kardeşi Mate 9 Pro, Android camiasında en tepeye hitap edecek. Ek olara iki cihazda yıl sonuna kadar satışa sunulmuş olacak. İsterseniz biraz cihazların özelliklerinden bahsedelim.

Huawei Mate 9

cvw1dpbviaa3qb-jpg
Huawei Mate 9 hakkında neredeyse tüm her şeyi biliyoruz. 5.9 inç boyutunda Full HD (yada Quad HD) Super AMOLED ekran ile gelecek olan cihaza Kirin 960 yongası güç verecek. Android pazarının en güçlü yongası olan Kirin 960 için Full HD ekran çocuk oyuncağı düzeyinde zira 8 çekirdekli işlemci Cortex A73 ve Cortex A53 birimlerinden oluşurken grafik tarafında ise Mali G-71 birimi bulunuyor. Öte yandan 64/128/256 GB depolama seçeneklerinde ve 4/6 GB RAM‘e sahip olan Mate 9, kamera tarafında ise 20 MP çift Leica sensöre sahip olacak.

Huawei Mate 9 Pro
cvygz8swiaa3k02-jpg-2642-x-1795
Mate 9 Pro hakkında ise henüz tüm detaylara hakim değiliz ancak ortaya çıkan görseller ekranının kavisli olduğunu gösteriyor. Kardeşi gibi 5.9 inçlik ekran ile gelen cihaz bu kez Quad HD çözünürlüğe sahip olacak. Diğer özelliklerinin Mate 9 ile aynı olacağını tahmin ediyoruz ancak ilerleyen günlerde bunlar kesinleşecektir. Bu arada Mate 9 Pro, Android 7.0 Nougat ile gelirken Mate 9 ise Android 6.0.1 ile gelecek.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Görseller sahte. Huawei fiziksel home butonu kullanmaz. Note 7 fotoğrafını alıp Samsung yazısı yerine Huawei yazmışlar.