Huawei Nova 2 ve Nova 2 Plus Duyuruldu


Huawei’nin orta seviyedeki akıllı telefon serisi ikinci versiyona yükseliyor. Firma, Nova 2 ve Nova 2 Plus’ı kısa süre önce duyurdu.

Huawei’nin premium orta seviye akıllı telefon serisi ikinci nesle adımını atıyor. Nova 2 ve Nova 2 Plus’ı duyuran firma Honor serisinin tasarım çizgisinden uzaklaşarak amiral gemisi P ailesine yaklaşıyor. Öyle ki çift kamera burada da karşımıza çıkıyor.
Çift kameradan söz etmişken hemen buradan yolumuza devam edelim. Cihazların arka tarafında 12 MP + 8 MP çift kamera dizilimi kullanılıyor. Bu kameraların çalışma mantığı P10 modelleriyle büyük oranda benzerlik gösteriyor, yani ikincil kamera portre ve optik zoom işlevi görüyor, alan derinliğini katıyor. Öte yandan beklentilerin üstüne çıkan bir diğer detay ise cihazların ön kamerası. Her iki modelde de 20 MP selife kamerası yer alıyor, bu değer P10’da 8 MP idi.
Huawei Nova 2 ve Nova 2 Plus’ı birbirinden ayıran birkaç nokta var. Bunlardan biri de ekran. Nova 2’de 5 inç, Nova 2 Plus’ta ise 5.5 inç ekran yer alıyor. 2.5D kavisli olan bu ekranlar 1080p LPTS LCD çözünürlük sunuyorlar.
Her iki modelde metal gövdeye sahipken yine her ikisi de 6.9mm inceliğe sahip. Küçük modelde 3950mAh, büyük olan modelde ise 3340mAh batarya yer alıyor. İşlemci tarafındaysa her iki model de 8 adet Cortex-A53 biriminden güç alan Kirin 659 yongasını kullanıyor. Yongada grafik yükünü ise Mali T830 GPU’su çekiyor.
Huawei Nova 2 ve Nova 2 Plus , sırasıyla 4GB RAM / 64GB  ve 4GB RAM / 128GB depolama alanına sahip. Nova 2, 365 Dolar, Nova 2 Plus ise 420 Dolar fiyat etiketine sahip olacak. Android 7.0 ile desteklenen modeller 16 Haziran’da Çin’de çıkacak.
Kaynak; GSMArena


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir