Sony Strateji Değişikliğine Gidiyor


Akıllı telefon pazarında binlerce marka var fakat zarar etmeden kar sağlayan firma sayısı bir elin parmağını geçmemekte. Yani rekabet oldukça fazla. Sony’de rekabetten kopan firmalar arasında.

Sony, Akıllı telefon piyasasında bir türlü istediği seviyeyi yakalayamadı. Xperia Z serisi ve yeni X serisi de istenilen seviyeye ulaşmak adına yeterli olamadı. Sony yetkilileri yatırımcı toplantıda artık strateji değişikliğine gittiklerini belirtti.
Firma, bundan böyle Xperia X gibi premium orta seviye cihaz çıkarmayacak. Bu modeller orta seviye bandında yüksek fiyatta kalması nedeniyle kullanıcılar tarafından tercih edilmemekte. Sony bunun farkında olmalı ki artık Xperia L1 gibi giriş seviyesi ve amiral gemi modellerine ağırlık verecek.
Bununla birlikte yetkililer bu yıl için 3 amiral gemisi geleceğinden bahsediyor fakat bu modellerin biri Plus veya benzeri bir ibareyi taşıyan, diğer ikisi de standart diyebileceğimiz cihaz olabilir. Bunu bekleyip göreceğiz.
Aslında Sony’nin yapması gereken şey az çok belli. Japon firma anlayışından biraz uzaklaşması gerekiyor. Dolayısıyla yeniliklere açık olmalı. Firmanın son modelleri dahil tüm modellerinde kalın çerçeveler göze batıyor. İlk halletmeleri gereken şey bu. İkincisi ise fiyatları daha makul tutmalılar, ki rekabet edebilsinler. Bekleyip göreceğiz bunu da.
Kaynak; Tweaktown


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir