Huawei Nova 2S Yanında 4 Kamera ile Geliyor


dört

Yılın en başarılı akıllı telefon firmalarından biri olan Huawei, 2017 senesini de beklentilerin üzerinde geçiriyor. Firma başarılı P10 modellerinden sonra bir diğer amiral gemisi Mate 10 ailesini duyurumuş ve bir süre önce de Honor V10 ile Honor 7X modellerini lanse etmişti. Şimdi sıra Nova 2S‘e geldi!
Huawei Nova 2S, firmanın son telefonlarında olduğu gibi 18:9 görüntü formatını kullanıyor. Bu görüntü oranı 6 inç büyüklüğünde ve 2160×1080 piksel çözünürlüğünde ki ekranda bizlere yansıtılıyor. Telefonun ön yüzüne baktığımızda yan çerçevelerin çok ince olduğunu görmekteyiz.

Telefonun kaput altında ise firmanın kendi üretimi olan Kirin 960 yongası bizleri karşılıyor. Gayet güzel bir yonga olan Kirin 960’da 8 adet Cortex A53 çekirdekleri bulunuyor. 4 GB ve 6 GB RAM‘li seçenekleri olan telefonda depolama alanında da 64 GB ve 128 GB seçenekler sunulurken aynı zamanda microSD kart desteği de esgeçilmemiş. Bunun yanı sıra cihazın bataryası hızlı şarjı destekliyor ve 3340mAh kapasite sunuyor.
Kamera kısmına geldiğimizde herhangi bir Leica imzasının olmadığı dikkatimizi çekiyor ancak telefonda 4 kameranın olması da heyecan uyandırıcı, sanırım 2018 yılının modası da bu olacak. Telefonun arkasında 16 MP ana kamera ve 20 MP monokrom sensör yer alıyor. Ön tarafta ise 20 MP ve 2 MP şeklinde ve flaş destekli kameralar konumlandırılmış durumda.
Telefonun başlangıç fiyatı yaklaşık 400 Dolar seviyesinde ve önümüzdeki haftalarda satışa çıkacak.
#Kaynak; PhoneArea


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir