Hyperloop; İstanbul – Ankara Arası 40 Dakikaya İnebilir


Hemen olsun

Elon Musk liderliğinde yürütülen Hyperloop projesini siz değerli takipçilerimiz oldukça iyi biliyorsunuz. Bunun için sizlere video bile hazırlamıştık, izlemediyseniz sayfa sonuna ekleyeceğiz. Her neyse, Hyperloop Transportation Technologies CEO´su Dirk Ahlborn bir süre evvel Türkiye’ye ye geldi ve İstanbul’da ki Geleceğin Akıllı Şehirleri etkinliğinde konuştu.
Ahlborn, “ Bugün bir ekosistem yarattık. Sadece ürettik, alın demiyoruz, hem tedarikçilerle, hem de hükümetlerle iş birliği içinde mobiliteyi değiştiriyoruz.

Ahlborn ayrıca Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Doç Dr. Hasan Ali Çelik ile de bir görüşme gerçekleştirdi. Bunun yanında İstanbul – Ankara arası yolculuğun hyperloop ile birlikte 40 dakika inebileceğini aktardı.
Ahlborn, Recep Tayyip Erdoğan, Vladimir Putin ve Angela Merkel ile de görüştüğünü ve yaptıkları görüşmeler sonucunda üç liderin de Hyperloop projesine oldukça olumlu baktıklarını ifade ederken bu projenin ulaşımın köklerini bile değiştirebileceğini belirtiyor.
Hyperloop için bazı denemeler de bunun yanında gerçekleştiriliyor. Son olarak saatte 309 Km/s hızlarına ulaşan test aracının nihai modelde 1200 Km/s seviyelerine ulaşacağı taahhüt ediliyor.
Hyperloop hakkında detaylı bilgi almak için buradaki yazımıza ya da alttaki videomuza bir tık atınız. Tercihen Youtube’a gidin, para kazanalım. Sitedeki reklamlara da tıklayınız, reklam görmüyorsanız AdBlock’u kapatınız. Teşekkürler.

 


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir