Huawei, P20 Reklam Kamyonunu Apple ve Samsung Mağazası Önüne Park Etti


Trolll

Huawei, son yıllarda akıllı telefon pazarında ciddi bir ivme yakalamış durumda. An itibariyle Samsung ve Apple’ın ardından düyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olan Huawei, agresif ve yaratıcı reklamlarıyla da yukarıdaki rakiplerine sinyal vermeye devam ediyor.

Başarılı modellerine çok yakında P20 ailesiyle bir yenisini daha ekleyecek olan firma, yapmış olduğu reklamlarla da dikkatleri üzerine çekiyor. Özellikle firma dokuz denizaşırı ülkede ciddi bir reklam politikası yürütmekte. Bunlardan birisi de İngiltere. Firma, İngiltere’de Apple ve Samsung mağazalarının önünde park edilmiş kamyonlarıyla doğrudan reklam yapıyor. Dikkatlı baktığımızda bu reklam kamyonlarında AI yani Yapay Zeka vurgusunun yapıldığı anlaşılıyor, ayrıca ”Bekle”, ”Sabırlı ol” gibi hype yaratan kelimelerin seçilmiş olması da pazarlama açısından önemli.

Öte yandan Huawei, reklam kamyonlarının yanı sıra yine Apple ve Samsung mağazalarının önündeki kaldırıma grafiti reklamları da konumlandırmış. Grafiti reklamda ”Rönesans Geliyor” ibaresi ve telefonların tanıtım tarihi yer alıyor.

Ayrıca Bakınız;

Huawei P20 ve P20 Pro Avrupa Fiyatları Sızdırıldı

Bakalım Huaewei’nin bu reklam kampanyası P20 ailesiyle birlikte bir anlam bulacak mı, bunu göreceğiz. Üç kameralı ve yeni tasarım ile karşımıza çıkacak olan P20 ailesi 27 Mart tarihinde tanıtılacak.
** Öne çıkan görsel P20’e ait bir sızıntıdır.
#Kaynak; PhoneArea


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir