IFA 2015: Acer'dan modüler PC Revo Build


Acer bugün IFA 2015 kapsamında Revo Build adını verdiği çok dikkat çekici bir ürün tanıttı.
Revo Build istediğiniz manyetik bileşenleri bir araya getirebildiğiniz modüler bir bilgisayar. Google’ın modüler telefonu Project Ara benzeri bir teknoloji kullanan Revo Build, cihaza istediğiniz bir bileşeni kolayca ekleyip çıkarmanıza olanak sağlıyor.
modular
Herhangi bir kablo barındırmayan ve eklediğiniz bileşeni otomatik olarak tanıyan Revo Build başlangıç olarak işlemci, RAM, ses, güç ve hafıza bloklarıyla birlikte geliyor. Revo Build’e yeni bileşenler ekleyerek istediğiniz gibi geliştirmek mümkün. Mesela bu başlangıç paketine Acer’dan bir grafik modülü satın alarak cihaza ekleyebiliyorsunuz. Acer bu taşınabilir modüllerin sadece klasik bilgisayar bileşenleri ile sınırlı olmadığını çok daha farklı işleve hitap eden modüllerin de eklenebileceğini söyledi.
Windows 10 ile birlikte gelen Revo Build’in başlangıç fiyatı 249 dolar. Ne zaman satışa sunulacağı ise söylenmedi. Acer’ın yeni ürünü iddialı ancak kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacak ilerleyen zamanlarda göreceğiz. Revo Build’e üretilecek modülleri sadece Acer mı üretecek yoksa başka firmalarda modüler bilgisayar işine girecek mi merak konusu. Bu tarz ürünlerin yaygınlaşması klasik “bilgisayar toplama” anlayışını tamamen değiştirebilir.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir