IFA 2015: Huawei Force Touch'lu Mate S'i Tanıttı


Sizlere daha önceden haberlerini yaptığımız Huawei Mate S bugün nihayet resmiyete kavuştu. Üstün özellikler sunan Mate S ayrıca göze hoş gelen bir tasarım dilini kullanıyor. Çok ince alt/üst ve yan çerçevelere sahip olan modelin tamamı metal gövdeden oluşuyor. 2.5D cam ekranı bulunan model Force Touch ekran teknolojisini kullanıyor. Bu teknolojiyi Apple Watch ve ZTE Axon Mini’de görmüştük.
Huawei_Mate_S_Pink
Parmak izi okuyucusu tarafında da büyük bir gelişme yaşanmakta. Mate 7’ye göre parmak izi sensörü %100 daha hıza ve daha iyi bir algılamaya sahip. Gorilla Glass 4 kaplamalı 5.5” ekrana sahip olan cihaz 1080p çözünürlük sunuyor, phablet sınıfına giren modelde Huawei imzalı Kirin 935 yongası bulunuyor.
Huawei_Mate_S_Flat
3GB RAM ve 32GB depolama alanının bulunduğu telefonun arka kısmında OIS destekli RGBW tabanlı IMX 230 sensörü yer alıyor. Bu sensör 13MP çözünürlüğe sahipken cihazın ön kamerası ise 8MP çözünürlüğünde. 2700 mAh batarya kapasitesi ve Andorid 5.1.1 işletim sisteminin bulunduğu cihaz 649€ fiyat etiketine sahip. 15 Eylül’de 30’dan fazla ülkede satışa çıkacak.

 


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir