IFA 2016; Pil Performansıyla Dikkat Çeken Moto Z Play Tanıtıldı


Lenovo‘da IFA fuarında karşımıza çıktı. Sahneye çıkan firma Moto Z Play modelini resmen duyurdu. Lenovo özellikle Motorola’nın satın alınmasından sonra yoluna yine Moto serisiyle devame deceğini ve ayrıca kendi çözümlerini de sunacağını açıklamıştı. Moto Z Play’de bu görüşün bir ürünü.
Pil performansının etkileyici olduğunu söylemiştik. Dilerseniz biraz daha içeriğine girelim. Cihaz üzerinde 3510 mAh batarya yer almakta. İlk bakışta çok vaatkar görünmese de çeşitli optimizasyonlar ve seçilen donanım bileşenleriyle harika işler çıkarıyor. Lenovo’nun açıkladığı verilere göre cihaz karışık bir kullanım senaryosunda tek şarj ile 50 saat bir kullanım süresi sunuyor. Artı olarak Turbo Charging özzelliği sayesinde sadece 15 dakikalık bir şarj ile 10 saatlik kullanım ömrü elde edilebiliyor. Yetkililer bu batarya performansının Moto ailesinde şimdiye kadar ki en iyisi olduğunu belirtiyor.
Moto-Z-Play-Droid-20-1280x720
Cihazın diğer detaylarına geçmek gerekirse ilk olarak 5.5 inç büyüklüğünde ki ekran ile başlayalım. Ekranında Full HD görüntü sunan Moto Z Play, gücünü Snapdragon 625 yongasından alıyor. 3 GB RAM ve 32 GB depolama alanı sunan cihaz ayrıca microSD kart girişine de sahip. Özellikleri itibariyle orta seviyede hayli iddialı bir cihaz denilebilir.
Moto Z Play kamera tarafında da iddialı. Yetkililer kamera özelliklerini açıklarken Dual Focus olarak beyan ediyorlar. Zira kamera, faz algılamalı otofokus özelliğinin yanında lazer odaklamalı otofokusu da bünyesinde barındırıyor ve bu sayede daha net çekimler yapabiliyor. Ve bu iki fokus özelliği arasında geçiş yapmakta mümkün.
Moto-Z-Play-Droid-21-1280x720
16 MP çözünürlüğünde ki bu kamera 4K videolar da çekebiliyor, cihazın ön tarafında ise 5 MP flaş destekli selfie kamerası konumlandırılmış. Moto Mods yapısını da destekleyen cihaz satın alım sürecinde özelliştirilebiliyor veya yanına ek aparatlar alınabiliyor.
Cihazın çıkış tarihi ve fiyat bilgisi de paylaşımış durumda. Hali hazırda ABD’de ön siparişe açık olan cihaz Eylül-Ekim gibi piyasaya girecek. Ülkemize gelip gelmeyeceği bilinmeyen modelin fiyatı ise 449 Dolar olarak belirtilmiş.
Kaynak; Androidauthority


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir