IFA 2016; HTC One A9s Duyuruldu, İşte Özellikleri


HTC, IFA fuarını boş geçmeyerek yeni bir akıllı telefon duyurusu gerçekleştirdi. Bundan yaklaşık bir hafta önce böyle bir modelin geleceğine dair bilgiler vardı ancak cihaz hakkında teknik detaylar bilinmiyordu. Selefi One A9’da güçlü olup olmayacağı da yine muammaydı. Fakat HTC resmen One A9s duyurusunu gerçekleştirdi.
Siyah, Gümüş ve Altın renk seçeneklerine sahip olan One A9s yine kardeşi gibi iPhone 6 ailesiyle benzerlik gösteriyor. 5 inç ekranında 720p çözünürlük sunacak olan model sekiz çekirdekli MediaTek Helio P10 yongasından gücünü alacak. 2 veya 3 GB RAM ve 16 veya 32 GB arttırılabilir depolama alanı ile desteklenen One A9s, 13 MP çözünürlüğünde arka kamera ile geliyor. Ön tarafta ise 5 MP kamera konumlandırılmış.
htc-one-a9s-8-840x663
2300mAh batarya ile gerekli enerji ihtiyacının karşılanacağı cihaz 802.11n ve Cat.6 LTE modemine sahip. Bu sayede cihaz 4.5G desteğine kavuşuyor. Global olarak satışa çıkacak cihazın net çıkış tarihi açıklanmış değil. Bununla birlikte bir fiyat bilgisi de  paylaşılmadı.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir