IFA 2016: Samsung Gear S3 Tanıtıldı, İşte Fiyatı ve Özellikleri


IFA fuarı tüm hızıyla devam ederken sahneye çıkan Samsung, beklendiği gibi yeni akıllı saatini tanıttı. Bir süredir giyilebilir akıllı cihazlar pazarında olan Samsung, Gear S3 ile akıllı saat serisini yeni nesle terfi ettiriyor. Gear S3’ün Classic ve Frontier olarak iki varyantı bulunmakta, gelin detaylara biraz daha girelim.
Gear S3 Classic biraz daha zarif bir görünüme sahipken LTE bağlantı özelliğine sahip değil. Frontier model ise daha dayanıklı yapısı ve LTE bağlantı yeteneği ile dikkatleri çekiyor.

Gear S3 Classic ve Frontier
Gear S3 Classic ve Frontier

Her iki modelde yuvarlak halde 1.3 inçlik Super AMOLED ekran ile geliyor. Selefine göre daha ince çerçeveler ve genel tasarımla beraber yeni seri daha çok saate benziyor denebilir. Bunun yanında ekran Always On Display özelliğini de bünyesinde barındırıyor. Bu özellik Galaxy S7 ve Note 7 modellerinde karşımıza çıkmıştı. Ek olarak ekran Gorilla Glass SR+ ile korunuyor.
Her iki model de IP68 sertifikası sayesinde suya ve toza dayanıklı. Bunun yanında ayrıca bazı zorlu askeri koşullar ve zorlu sıcaklık koşulllarına da dayanıklılık gösteriyorlar. Boyutsal olarak Gear S2’den daha büyük yapıda olan Gear S3, bu bağlamda batarya boyutunu da 380mAh seviyesine çıkarıyor ve 4 günlük kullanım ömrü vaat ediyor.
Her iki saatte dahili hoparlör ve mikrofona sahipken Classic model belirttiğimiz gibi LTE bağlantısına sahip değil ancak Bluetooth ve Wi-Fi bağlantı seçenekleri bulunuyor. Frontier versiyon ise ek olarak LTE bağlantısına da sahip, dolayısıyla bir akıllı telefona ihtiyaç olmadan sadece saati kullanmak mümkün. Yani üzerindeki mikrofon ve hoparlör sayesinde arama yapabilecek veya cevaplayabileceksiniz. Mahremiyet istiyorsanız bluetooth kulaklık işinizi görecektir. Bayaği havalı değil mi?
gear s3 -1 (1359 x 747)
Gear S3 aynı zamanda Samsung Pay hizmetine de sahip. Bu sayede ödemelerinizi NFC yoluyla çok daha basit yapmanız mümkün. Ayrıca belirtmek gerekir ki saatte çalışan işletim sistemi özel geliştirilmiş TizenOS. 10.000 uygulamaya mağazası üzerinden erişebilir ve kullanımınızı geliştirebilirsiniz.
Gear S3 özelliklerini özetlemek ve diğer detayları aktarmak gerekirse;

  • 4GB dahili hafıza
  • Dahili hoparlör ve mikrofon
  • Altimetreler, barometre, hızölçerler, GPS
  • 1GHz çift çekirdek CPU
  • 380mAh pil (4 gün pil ömrü)
  • Bağımsız müzik çalar
  • Gorilla Glass SR+

Gear S3 akıllı saatlerin çıkış tarihi ise Ekim ayı olarak belirtilmiş durumda. Fiyat konusunda tüm varyantların bilgisi elimizde yok ancak Gear S3 Classic Bluetooth  versiyonunun raf fiyatı 299 Dolar olarak belirtilmiş. Frontier modelde yaklaşık 349 Dolar civarında bir fiyata sahip olacaktır.
Kaynak; The Verge


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir