Instagram İçin Önemli Yeni Özellik: GIF


I Love GIF

Facebook tarafından satın alındıktan sonra hızlı bir ivme ve yeni özellikler ile popülerliğine popülerlik katan Instagram, yeni bir özelliği daha bizlere sunuyor. Bu Instagram için küçük bizim için de küçük özellik GIF desteği.
Instagram bugün, Hikayeler’e GIF özelliğini sunduğunu duyurdu ki bir süredir de zaten bu konuşulmaktaydı. Artık kullanıcılar Hikayeler’de fotoğraf ve videolarının üzerinde çıkartma şeklinde hareketli GIF’ler paylaşabilecek, ekleyebilecekler.

Hikayeler’de GIF seçeneğine, sağ üst köşedeki çıkartma sembolünden erişiliyor. İnsanlar, öne çıkanlardan veya arama yaparak GIPHY’nin kütüphanesinden yaşadıkları anı en iyi anlatan GIF’i seçebiliyor, yani şimdilik telefonda bulunan GIF’lerinizi kullanamıyorsunuz. Bir hikayeye eklenebilen GIF sayısında bir sınırlama bulunmuyor. Açıkçası GIF’leri kullanmayı seven kendim için bu özelliği sevdiğimi söylemeliyim.

Instagram aynı zamanda önümüzdeki haftalarda Hikayeler’e yeni bir özellik daha ekleyeceğini de duyurdu. Yeni özellik sayesinde insanlar Hikayeler’de fotoğraf veya videolarını orijinal boyutlarında paylaşabilecek. Ekranda boş kalan alanlar ise görsele uygun özel renk skalasıyla doldurulacak ki bu işlevsellik adına güzel olacaktır.
(Bütünleme sınavları için dualarınızı bekliyorum)


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir