Intel Skylake Ailesi Yakında Bizlerle


Intel‘in yeni işlemci ailesi olan Skylake 2015’in son çeyreğinde raflardaki yerini alacak. Hızlı bir geçiş bekleyen Intel olağan tüm ürünlerini Skylake’e revize edecek. Skylake serileri 14 nm üretim sürecinde üretilecek olup Celeron, Core M, Pentium, Core i3/i5/i7 işlemcileri yeni sürüme geçirilecekler. Yenilenmenin 2016 yılının ilk aylarına kadar süreceği düşünülüyor.
SkylakeS
Yeni işlemcilerin adlandırılması da değişecek SKL-(S), SKL-(H), SKL-(U), SKL-(Y) ve üstün OC yeteneği ile SKL-(K) olarak adlandırılacaklar. Şuanki bilgilere göre SKL-S işlemci almak için mecburen anakartı da değişmek gerekecek çünkü bu işlemci LGA 1151 soket yapısı ile üretilecek yonga olarak ise Intel 100 Serisi yongalar kullanılacak. 14 nm’nin getirisi olarak hem doğal olarak performans artacak hemde ciddi oranda enerji tüketimi düşecek. Intel ayrıca 2017 yılı için 10 nm’de üretilecek Cannonlake kod adlı işlemci içinde sinyaller verdi. Merakla beklediğimiz Skylake ailesinden yeni bilgiler geldikçe sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir