iOS 9 Jailbreak (9.0-9.1) Çıktı. Nasıl Yapılır Adım Adım Anlatım


Yıllardır Apple’ın sürekli engellemeye çalıştığı ve hala başaramadığı iddia edilen. Hatta ve hatta iOS xx çıktı bir daha olmayacak, Apple bütün damarları kuruttu gibi haberleriyle çok fazla gündeme gelen Jailbreak adında bir işlem var bildiğiniz gibi. Her yeni iOS güncellemesi ile birlikte iOS camiası Jailbreak yapan gruplara gözlerini dikiyor. Genelde büyük güncelleştirmelerden sonra çıkan jailbreakler “iOS 9 ile gelmeyecek” sözlerine inat Pangu tarafında çıkartıldı.


iOS 9.0, iOS 9.0.1,  iOS 9.0.2 ve iOS 9.1* sürümlerini destekleyen jailbreak aracı, Pangu’nun Twitter’da da bahsettiği gibi iOS 9 için çıkartılmış ilk untethered jailbreak. Ayrıca iOS 9 sürümünü alan bütün cihazlar da destekleniyor. Ayrıca sadece Windows işletim sistemi üzerinden yapılıyor. (ilk defa öncelik mac için değil) Mac sürümü de artık çıktı.
* iOS 9.1 için destek sonradan eklenmiştir ayrıntılar için: Jailbreak Artık iOS 9.1 İçin De Var

 • iPod touch
 • iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 5c, iPhone 6 ve iPhone 6s
 • iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad, iPad Air ve iPad Air 2

Peki nasıl jailbreak yapacağız?

1- Öncelikle aracı indirmek için: Windows: Pangu 9 (v1.3.0) Mac: Pangu 9 (v1.1.0)  (veya Pangu resmi sayfasından sürüm kontrolü yaparak indirebilirsiniz)
2- Cihazımızın iTunes üzerinden yedeğini alalım.
3- Cihazımızdan iPhonu’mu Bul servisini kapatıyoruz. (Ayarlar → iCloud → iPhone’umu bul)

4- Touch ID ve Parola korumamızı kapatıyoruz.  (Ayarlar → Touch ID & Parola)

5- Kontrol merkezinden Uçak Modunu açıyoruz.
6- İndirdiğimiz programı açıyoruz ve Start butonuna basıyoruz.
7- Ardından (yedeği aldığınızı umarak) Already Backup butonuna basıyoruz.
8- Jailbreak yükleme işlemimiz başlamış oldu. %75 lerde cihazımızdan fotoğraf uygulamamıza erişim istiyor. Ana ekrana gelen Pangu uygulamasını açıp Accept butonuna dokunuyoruz.
9- Bilgisayar ekranımıza Already Jailbroken şeklinde ibare gelince işimiz bitmiş oluyor. Uçak modunu kapatıp wifi’a bağladıkta sonra cydia‘yı açıyoruz o da kendini yükleyince işimiz bitiyor.
10- Tebrikler cihazınızı başarılı bir şekilde jailbreak’li oldu.


191 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Hocam Pangu 1.0.1 yayınlamış cydia Üzerinde güncellemek için hangi repoyu yüklemek lazım yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

  1. Ben direkt 1.0.1 ile jailbreak ettiğim için aslında tam bilmiyorum denebilir. Eski tecrübelerime dayanarak, jailbreak’i çıkaran grup her zaman kendi repolarını cydia içine varsayılan olarak ekler. Bu yüzden Cydia içindeki update bölümünde görünür. Oradaki updatelerin hepsini yapın. Ayrıca sizin için bir repo bulmaya çalışacağım. Dediğim gibi 1.0.1 ile gele düzeltmeler her zaman updateler ile giderilir.
   Ayrıca Pangu uygulaması içinde cydia güncellemesi var mı kontrol edin.

 2. merhaba, öncelikle bilgilendirme için teşekkürler
  pangu jailbreak aracını indirdim, Windows 7 32 bit kullanıyorum, uygulamayı çalıştırdığımda geçerli bir WIN 32 uygulaması değil uyarısı veriyor ve uygulama açılmıyor bir fikriniz var mı ?

  1. Pangu’nun iOS 7 jailbreaklerinde de yaşanmıştı sonra güncelleme ile düzelttilerdi. Şimdi yine olmuş sanırım. Aynı dosya olabilir belki, işe yarayıp yaramayacağını bilmiyorum ama bunu indirerek deneyin bir de. link: Pangu9.rar

 3. hocam ben ipad mini cihazıma yaptım. işlem sorunsuz bitti.cihaz kendi yeniden başladı.
  apple logosunda takılı kaldı. safe mode a da alamıyorum.
  restore dediğim zamanda itunes te “yazılım seçilip çıkarılıyor” kısmının daha başında 1 saattir bekliyorum daha hiç bir ilerleme yok.
  Ne yapmam gerekir bir yardım edin açamadım cihazı 🙁

  1. 1- Cihazının ana ekran (home) ve kapama (sleep/wake) düğmelerinin ikisine birden 10 saniye kadar basılı tutun.
   2- Apple logo tekrar çıkar çıkmaz düğmeleri bırakın ve gerekirse 1 saate kadar telefonunuzun açılmasını bekleyin.
   Eğer işe yaramadı derseniz.
   1- iPhone’unuzu bilgisayarınıza bağlayın
   2- Bilgisayarınızda iTunes’u açın
   3- iPhone’u kapatma tuşuna başar kapatın
   4- Cihazının ana ekran (home) ve kapama (sleep/wake) düğmelerinin ikisine birden tam 10 saniye basılı tutun
   Kapama tuşundan parmağınızı çekin, fakat ana ekran düğmesine ta ki bilgisayarınızdan bip sesi gelene kadar basılı tutmaya devam edin (USB bağlantısı olduğunu işaret eden ses)
   5- Birkaç saniye sonra iTunes iPhone’unuzun baştan kurulması gerektiğini söyleyecektir.
   DFU modu olarak aratırsanız videolu anlatım da bulunabilir. Bu şekilde sıfırlamak en garantisi.

  1. Bu çok zor bir soru. Eğer emin değilseniz ve ota ile güncellemeyi kullanıyorsanız (ayarlardan cihazı update etmek) gerek yok denilebilir. Güzel bir şey olsa da bir çok sorun da görülebiliyor. Eğer ki göze alıyorsanız girişin.

  2. Yazının sonunda kırmızı renkli “Jailbreak nasıl kaldırılır? Videolu anlatım” adlı videomuzu izleyerek yapabilirsiniz. Ama özetle cihazı sıfırlayınca jailbreak de gitmiş oluyor.

  3. Yükleyeceğiniz tweak’lere de bağlı olarak cihazın durumu tehlikelere karşı açık bir hale gelecektir. Ayrıca cihazın genel performansı ve pil tüketiminde de olası olumsuz senaryolara karşı hazır olmanız gerekiyor. Eğer baş edebileceğinizden emin değilseniz ve jailbreak yapınca *gerçekten* bir ihtiyacınız giderilmiyorsa yapmanızı önermiyorum.

 4. panguyu yüklüyorum ama yarım saat oldu hala %30 da durmuş. ayrıca Already Backu denilen şey yükleme bittikten sonra mı basıyoruz. ya da nerede çıkıyor o hiçbir şey anlamadım 🙁

  1. tamam hallettim. bir ker e daha başlattım baştan ama yine %30 da bekledi 🙁

  2. Already backup yükleme sırasında geliyor %70-75 gibi düğme çıkıyor basıyorsun. Eğer sıkıntı %30 da klmaysa biraz daha bekleyin. Yok olmuyor diyorsanız, cihazı sıfırlayıp bir daha jailbreak yapmayı deneyin

 5. Merhaba hocam. Herşeyi yükledim ekranda paniği ikonu var. Tıklıyorum fakat daha girmeden atıyor beni programdan . İlk başta atmıyordu ama keep your device connected do not close the app yazıyordu. Bir de cydia yı Nasıl yüklüyoruz bilmiyorum

  1. Anladığım kadarıyla Jailbreak’i erken bitirmişsiniz. O aşamada bilgisayara bağlı kalacaktı ve tekrar başlatacaktı cihazı. Bir daha yapamanız gerekiyor. Sıkıntı olmayacaksa cihazı sıfırlayıp ardından bir daha jailbreak yapın. Her şey bitince pangu uygulamasını açın (bu sefer bilgisayarınızdan hemen çıkarmadan ve programı kapatmadan) cydia’yı oradan da yükleyebilirsiniz.

  1. 1: iTunes üzerinden bilgisayarınıza tam yedek alın ([şifreli şekilde] oradaki tik işaretini seçerek yapabilirsiniz.)
   2: (sonraki adımı da okuyun) Tercihen cihazınıza uygun iOS 9.0.2 sürümünün ipsw dosyasını indirin. DFU moda geçin ve Shift tuşu + itunes daki cihazı sıfırlama tuşuna basın. Açılan pencerede ipsw dosyasını seçip cihazı sıfırlayın. Anlattığımız gibi jailbreak yapın. (google ile aratarak bilmediğiniz yerleri öğrenebilirsiniz)
   2: Sıfırlayın ve tekrar jailbreak yapın
   3: Jailbreak yaparken açmış olduğunuz uçak modunu kapatın ve cihazı internete bağlayın.
   4: Cydia’yı açın Herşeyi yüklemesini bekleyin cihaz kendini 1 kere yeniden başlatacak. Açıldığında cydia ya girebiliyor olacaksınız.
   5: Aldığınız yedeği geri yükleyin ve kaldığınız yerden devam etmiş olun 🙂
   Uğraştıracak, biliyorum ama en kesin çözüm bu. Sitemizi takip etmeyi unutmayın umarım yardım edebilmişimdir.

 6. jailbreak işlemi bittikten sonra telefon açılmıyor. ikez denedim sorun ne olabir. tel. 4s

  1. Cihazın eskiliğinden ve yavaşlığından olabilir. Yani açılacaktır ama çok uzun süre sürüyor olabilir. Şahsen 4s gibi bir cihaza iOS9 kurup hem de Jailbreak etmenizi önermem. Yürklediğiniz her tweak sisteme ek yük olacaktır. Bence bırakın jailbreaksiz kalsın.

 7. merhaba ben cihazıma sorunsuz bir şekilde kurdum bütün işlem bitti yeniden başlattı ama cydia yüklenmedi pangu diye birşey ve wwdc diye bir uygulama var bunlarada girdiğim zaman geri atıyor neden atıyor ve niye cydia yüklenmedi?

  1. Korkarım başarılı şekilde yükleyememişsiniz. Bilgisayarınızda already Jailbroken yazması gerekiyor ve cihazınıza Cydia otomatik olarak yüklenmiş olması gerekiyor. o zaman bitmiş oluyor ve bağlı bekliyor. Sonra uçak modunu kapatıp Cydia içine giriyorsunuz. O da kendini yükleyince tam bitmiş oluyor.

 8. hocam jailbreak isleminde %75 te kaldı dediğiniz herşeyi yaptım fakat telefona indirilen app uygulamasını açınca pat diye uygulamadan atıyor daha açılmadan uygulamayı açmıyor telefondan :/

  1. Bilgisayardaki yazılımda “Pangu Would Like to Access Your Photos” ibaresi çıkması lazım. Orada fotoğraflara girip erişim izni vermemiz gerekiyor öncesinde değil. Eğer o aşamada da açılmıyorsa yardımcı olamayacağım 🙁 Ancak o aşama uzun sürüyor olabilir.

 9. hocam ben cydia yı yükledim cydo repo return hatası veriyor hiç bi tweak yüklenmiyor

 10. selamın aleyküm kardeşim pangu 1.1.0 jailbreak sürümünü indirdim,teli bilgisayara bağlamama rağmen jailbreak programının start aktif hale gelmiyor telefonumu tanımıyor onca beklememe rağmen yardımcı olursan sevinirim

  1. Aleyküm Selam. Cihazınızı iOS 9.1 e güncellemediniz değil mi? Eğer hala 9.0 ile 9.0.2 arası bir sürümde ise iTunes indirip cihazı bir kere orada tanıtın ve driiverlarını bu sayede yüklemiş olun.

  2. iyi akşamlar cihazı ıtunes tanıdığı halde yinede start butono aktif olmuyor yardımcı olurmusunuz ios9.0.2 4s

  3. Denediğiniz iTunes son sürüm mü? eğer öyleyse veya değilse iTunes’u tamamen kaldırıp tekrar yükleyin. Sonra cihazınızı oradan tanıtın. Sorun cihazınızın driverlarının yüklenmesiyle alakalı.

  4. kardeşim dediğini yaptım itunesi kaldırdım tekrar yükledim itunes tanıyor telefonu fakat pangu yönetici olarak açıyorum yinede start butonunu aktif hala getirmiyor

  1. Ayrıca iPhone da geçerli tweakler iPad için uygun gözükmüyor

 11. s.a hocam ben pangunun orjinal sitesinden Version:1.1.0 Size:73Mb jailbreak kurulum aracını indiremiyorum sayfaya ulaşılamıyor hatası alıyorum nedini nedir biliyormusun

 12. mrb..uygulamaları tamamen gerçekleştirdim.cydia vs tamam…… oyun yüklemesinide yapıyorum ipad miniye..buraya kadarda sorun yok….ama oyuna girmek istediğimde ,,,,,,,güvenilir olmayan kurumsal geliştirici ibaresi çıkıyor..ve açıklamasında buuygulama geliştiriciye güvenene de kurumsal uygulamaları kullanamayacagım ibaresi çıkıyor…
  bir fikrin var mı.? bu arada bende ısparta merkezden..

  1. iOS 9 la gelen bir sorun diye biliyorum. Acaba engellenen firmanın adı yazıyor mu ve hangi kaynaktan uygulamaları indiriyorsun.
   Memnun oldum tanıştığımıza 🙂

 13. S.a hocam ben bu gün panguyu indirip ipad mini’ ye jailbreak attım. Ve sonra iphone 5 ime de atmak istedim fakat herşey yolunca gidiyor. %55 de reboot atıyor. ve sonra telefonun kilidini açıp uçak moduna almamı istiyor. zaten başta ben uçak moduna almıştım. sonra %75 de bağlı tutun diyor. herşey tamamlanıyor fakat cydia gelmiyor. sizce neden? Lütfen cevap verin..

  1. iPad mini de nasıl yaptıysanız öyle yapmanız gerekiyor ve sanırım zaten yapmışsınız. Muhtemelen jailbreak aracı siz doğru yapmanıza rağmen kendisi bir hata yapmış. Sizden kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Yedeği alıp sıfırlayıp tekrar jailbreak yapmayı deneyin.

 14. iphone 6 için uygun değil diyo 🙁 başka nasıl yükleyebilirim
  teşekkür ederim

  1. kardeş s.a ben dediğiniz gibi yapıyorum olmuyor.
   please unlock the trust computer yazıyor ve sürüm 9.1 olurmu

  2. güncellemeyi nasıl geri alabilirim peki?
   alma şansım varmı peki 9.0.1 ıspw indirsem olur mu ?

  3. Bir kere güncelledikten sonra geri almak normalde imkansızz değil. Ama sizin için imkansız maalesef yeni çıkacak Jailbreak’i bekleyeceksiniz.

 15. hocam ben kurulumu bıtırdım fakat cydiya girince atıyor.sonra telefonu kapatıp actıgımda cydıaya gırınce saklama alanı yetersız diyor. saklama alanımdada 4 gb boşyer var bunun çözümü nedir rica etsem sölermısınız.?

 16. s.a sürümüm ios 9.1 cydia’yı yükledim pangu9 ile yalnız cydia’yı açınca sources ekranı şefaf halde görünüyor işlem gerçekleştireiyorum tweak yüklemeye çalışıyorum hata veriyor nasıl düzeltebilirim teşekkür ederim

 17. İyi günler kolay gelsin 9.0.2 nin jealbreak ini sorunsuz iPad 3 üme yükledim. Buraya kadar sorun yok belli başlı repolarıda yükledim ama tweekleri yükleyince gelmiyor locallstore gibi fln ayarlara gelmiyor ne yapmayalım. Şuan sadece çaydır var repolar var ama tweekleri gelmediği için işime yaramıyor maalesef herhangi birşey mi yüklemeliyim ya da silmeli tşk

 18. Selamınaleyküm bi sorum olacak kullandıgım tel 5s daha önce jailbreak kullanmadın ios 9.1 yüklü jailbreak yüklenirmi telefonuma.teşekkürler Şimdiden

  1. iOS 9.2 sizin sürümünüz mü onu tam anlayamadım. Çünkü daha beta aşamasında olan bir sürüm. Ancak sorunuz iOS 9.2 için jailbreak gelecek mi şeklindeyse kesinlik yok.

 19. Merhaba. iPhone 9.1 kullaniyorum. Henuz jailbreaki olmadigini soylediniz ve anladigim kadariyla Cydiayi da jb siz yukleyemiyorum Telefonu?? Asil amacim whatsappta freezing Saglamak bunu da Cydia beta watasi Yle yapabiliormusum?? Lutfen nana yardimci olunnn

 20. Abi eline sağlıkta benim sürümüm 9,0,2 yaptım dediğin gibi bitti yükleme ama telefona sadece Pangu ve WWDC diye 2 uygulama geldi cydia yok yardımcı olurmusun.

 21. ben telefonum ıphone6plus sürüm 9.1 pandu uygulamasını indirdim yönetici olarak çalıştırdım ama telefonu görmüyor ne yapmalı ?

 22. Failed to check updates. Make sure your network connection is aktive
  iphone 6s kullanıcısıyım böyle bir hata alıyorum yardımcı olurmusunuz…

 23. üstadım iphone 9.0.2.ipsw yi itunesdan update tuşuna alt tuşuyla birlikte basıp yüklemeye çalıştım fakat hata veriyor ve ayrıca pangu yu mac için yükledim fakat açamıyorum izin vermiyor sanırım yardımcı olabilirmisin?

 24. http://www.jailbreakmenow net .. böyle bi site war burda paralı 9.1 ios için jailbreak war deneyer warmı arkadaslar paralıda olsa yapmayı dusunuyorum yapan warsa aydınlatsın acıl jail lazım en azından 9.1 için jailbreak var deriz…..

  1. Jailbreak için 30$ vereceksiniz yani sonra güncelleyince o para çöp. Jailbreak yapıp yapmadıkları da belli değil. Böyle sitelere inanmamanızı tavsiye ederim. Ne olacağı belirsiz. Sitenin sizin telefonunuza ne yükleteceği bile belirsiz. Biraz sabırlı olun sadece.

  2. sabırlı olsak ne olcak 9.1 e jailbreak cıkarmı herkes cıkmaz diyor

 25. Merhaba cihazım iphone 4s ios 9.0.2 sürümünde acaba jaılbreak yuklemem sıkıntı yaratırmı ikinci olarakta yükleme sırasında meydana gelebilecek bir hata sonucu telefon zarar görürmü şimdiden teşekkürler

  1. Sıkıntı olarak yüklediğin her tweak performanstan pay alır. 4S in şuanki performansı da malum. Bu sıkıntı olursa olur. Yükleme sırasında hata olursa. Cihazı sıfırlarsanız kendine gelir.

 26. Windows 10 desteklemiyor haberiniz olsun. AKK yi aşmıştım yaklaşık 1 saat süren indirme sürecinde sabırsızlanıyordum. İndikten sonra platformun yapımcısına saydırmaya başladım. Kısaca biraz üzdü :/

 27. s.a kardesim iphone6 versiyon 9.1 kullaniyorum windows 10 yuklu jailbreak yukleyebilirmiyim ?

 28. Hüseyin Bey,
  bütün aşamaları geçiyorum, “”please unlock the device and run the pangu app”” kısmına geliyor. Ekrandaki Pangu ikonuna bastığımda bişey açılır gibi oluyor ve tekrar kapanıyor. Yardım eder misiniz_? Telefonum 6S sürüm 9.0.2

 29. benim telefonum iphone 4s sürümüde 7.1.1
  ve ücretli uygulamaları indiremiyorum nasıl jailbreak yapabilirim çünkü burada verilenleri denedim ama yapamadım ayrıca telefonuma virüs gönderirmi yada telefonuma zarar verirmi eğer jailbreak yapmassam başka bir uygulamayla ücretli uygulamaları yükleyebilirmiyim

  1. Bunlar iOS 9 için uyumlu. Bu artık eski bir jailbreak olduğu için hala aktif mi bilmiyorum ama denemeye değer. Eğer uğulama indiremiyorum diyeyse keşke ios 8 e güncelleseydiniz. Ama artık ios9 a güncellemeden olmuyor maalesef. Güncelleyip güncellememek size kalmış.
   Siz:
   Adım 1: PanGu’nın Jailbreak aracını buradan PC için indirin.
   Adım 2: iOS cihazınızı USB ile PC’ye bağlayın
   Adım 3: İndirdiğiniz Pangu_v1.0.exe isimli programı çalıştırın.
   Adım 4: Pangu_v1.0.exe’de işaretli olan kutucuğun işaretini kaldırın!
   Adım 5: “????” butonuna tıklayın.
   Adım 6: Cihazınızdan Ayarlar>Genel>Tarih ve Saat bölümünden tarihi 2 Haziran 2014 tarihine alın.
   Adım 7: Cihazınıza gelen “PanGu” isimli uygulamayı açın ve “Continue” butonuna basın.
   Adım 8: İşlemler bittikten sonra cihazınız otomatik olarak kapanıp açılacak.
   Adım 9: Zararlı yazılım silmek için Cydia’ya girin.
   Adım 10: Cydia’dan Repo ekleme bölümüne girin ve “http://cydia.angelxwind.net” isimli Repo’yu ekleyin.
   Adım 11: Eklemiş olduğunuz Repo’dan “Complete PPSync Remover” isimli Tweak’i cihazınıza kurun.
   Adım 12: Bu işlemler sonucunda cihazınız sorunsuz ve güvenli bir şekilde Jailbreak’lenmiş olacak.

 30. benim sürm ve panguyu açarken bu ıphone için desteklenmiyor diyo bunun için yeni gelcek panguyumu beklemeliyim yoksa başka bişi de yapılıbiliyormu

 31. İpad mini son sürüm yükledim ve çok yavaşladı tablet jeilbreak olurmu olursa düzelmede olur mu yardımcı olurmusunuz

  1. Sürüm 6 dayken çok iyiydi 9.2 olunca baya bi ağırlaştı sürmdemi hatalar var yoksa bi ben tablettemi bilmiyorum

  2. Tabletten de kaynaklanıyor sürümden de. Sebep sürüm tabletinize ağır geliyor. Oludukça eski bir cihaz ve şuanki güncel sürüm iPad Air 2 gibi kat kat güçlü bir cihaz. Bütün sebebi bu.

  3. Kusura bakmayın fazla rahatsız ediyorum ama anladığınızdan sizden yardım alabiliyorum yedek almadım eski sürüme geçebilirmiyim yada başka bi çaresi varmı

 32. cydia da search yazma yerine bişey yazmaya çalışınca safaride bi siteye atıyo yazamıyorum para istiyor nasıl çözebilirim lütfen yardım

  1. tıklayınca yine başka bir sayfa açıyor safaride buy jailbreak diyor para istiyor ben mi cydia yı yanlış yaptım?

  2. Olmaması gerekiyor bir yerde hata var ama ben de anlayamadım. Telefonunuzun sürümü neyse ios sürümünüz ipsw download şeklinde arama yapıp indirin ve onunla sıfırlayın. (örn: iOS 9.0.2 ipsw download) Jailbreak nasıl kaldırılır videomuzda ipsw ile yüklemeyi anlattım o şekilde sıfırlayın. Sonra tekrar jailbreak yapın. Telefoncu para isteyecektir ama sizin için sorun değilse sorabilirsiniz.

  1. iOS 9.2 için Jailbreak yok. Daha önceki iOS sürümleri için var ve sürümü geri alamazsınız. Yeni jailbreak çözümleri çıkana kadar beklemeniz gerekiyor

 33. Arkadaşlar iPhone 5 ios 8.4.1 kullanıyorum, hala herhangi bir jailbreak yapılmadı araştırmalarıma göre.
  Ancak bildiğiniz üzere jailbreaksiz iphone’nun, çin malı samsungdan hiçbir farkı olmuyor!
  Bana ne önerirsiniz bu olayı çözen var mı? iOs 9.2’ye geçmeli miyim?
  Telefon çok kasar mı 9.2’de?
  iOs 8.4.1’den direk ios 9.0.1’e nasıl geçerim?(ipsw.me sitesinden indirerek denedim olmadı 3194 hatası veriyor.)
  Acaba ios 9.2’ye güncelledikten sonra tekrar ios 9.0.1’e düşürebilir miyim?
  Hiçbiri de olmuyorsa ben iphoneuma paralı uygulamaları nasıl ücretsiz yükleyebilicem?(Pp25 uygulamasınıda denedim yüklenmiyor, windows uygulaması hata veriyor, safariden 25pp.com sitesinde yüklediğimde de hata alıyorum.)
  Yani anlayacaüınız üzere her yol neredeyse kapalı 🙁
  Lütfen bilen arkadaşlar cevap atabilir mi detaylıca?
  Son olarak belirteyim profesyonel bilgisayarcıyım lütfen basit cevaplarla gelmeyin.
  Fantaziye gerek yok. Bildiğiniz bir şey var ise detaylıca adım adım paylaşır mısınız?
  Hatta çözen olursa yemin ederim ki paypal hesabına 20 TL göndericem!!!!
  Şimdiden teşekkür ederim.

  1. Öncelikle 20tl teklif ederek yardım aramanız beni şaşırtmadı değil. Konuya gelecek olursak. iOS 9.2 dışında sürüme güncelleyemezsiniz çünkü Apple sunucuları güncellemeden önce doğrulama yapıyor.Ayrıca 9.2 den düşürmek de mümkün değil. iOS9.2 için jailbreak hazırlanıyor diye söylentiler yaygın ve muhtemelen çıkacaktır. Çıktığında da sitemiz üzerinden rehber konusunu yayınlayacağız. Paralı uygulama konusuna gelirsek. Şuan tek çözüm enpara hesabı almak. 20 tl yi kendiniz için yüklemek ve 40 tl uygulama alışverişi yapmak sonra 20 tl size iade edilecek ve bu şekilde dağıtmayı düşündüğünüz 20tl ile orijinal uygulamalara sahip olacaksınız. Cevabı basit bulabilirsiniz lakin olan durum bu eğer yok ben parayı dağıtmayacaktım zaten uygulama da almam diyorsanız beklemeniz gerekiyor. Şuan 9.2’ye update için bir sebep yok.
   Yavaşlama konusuna gelirsek ne kadar fark olacağını bilmiyorum ama olacaktır. Ha bu sizi rahatsız eder mi ona bir şey diyemem.

 34. Hüseyin bey ı phone 5 s e kadar düzgün çalışan şuan AppStore’a de olmayan bylock isimli program 6 ve üzeri cihazlarda maalesef çizim ekranında donuyor sebeb ne olabilir program android markette var

  1. Kullanmadığım bir uygulama. Ayrıca appstoredan kaldırılma nedeni belki de 6 ve üzerinde çalışmamasıdır. Düzeltip geri yükleyebilirler. Ama firmanın uygulamasından kaynaklandığı kesin. Onlar düzeltmeden yapılabilecek bir şey görünmüyor.

  1. ipad 3 wifi+cellular (gsm) 9.2 jealbreak ? benim ipad’ jealbreak yapmam lazım,bunu nasıl yapabilirim ? eski sürüm jealbreak’te yükleyebilsem olur.

  2. Eski sürüm jailbreak yüklemek diye bir imkanımız yok. iOS 9.2 için jailbreak mevcut değil ve artık geri dönüşü de yok. Yeni jailbreak sürümünü beklemeniz gerekiyor maalesef 🙁

 35. Merhaba, ben iPhone 6 Plus kullanıcısıyım. Elimde eskiden kalma bir iPhone 4 var. ,Phone 4 için Jailbreak da yapmak istiyorum. Yapabilmem için hangi programı yüklemem gerekiyor. Mevcutta bir video linki varsa çok daha makbule geçer. Bu arada çözümlerinizi ikontrol ettim. Çok net ve açık. Emeklerinize sağlık. Şimdiden yapacağınız yardımlarınız için teşekkür ederim.

 36. Merhaba kuzenim yurt dışından 4s getirdi.Telefonu açtığımda etkinleştirme moduna kadar geliyor.Apple kimliği isteniyor bilmediğimiz için açılmıyor.Jailbreak yükleyebilirmiyiz bu telefona yüklenirse hangi versiyon yüklenecek.Yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Apple kimliğini bilmiyorsanız sıkıntılı. Telefonda iPhonu’mu bul açık değilse ve sürüm iOS 9-9.0.2 arasında ise yapabilirsiniz.Eğer açıksa telefonu DFU moda almadan sıfırlayamazsınız.

 37. Hocham,
  iOS 9.2 için jailbreak çıkmadı.
  Yılbaşı süprizi olacakta güya.

  1. Artık yeni sürüm iOS sürümü çıkacak. Beta 2. seviyeye geldi. Onunla birlikte çıkmasından başka umudum yok yakın zamanda. Eninde sonunda çıkacak ama hangi iOS sürümü şanslı olacak onu ben de merak ediyorum.

  2. acaba normal türkiye cıhazını 9,2 cıktıktan sonra jailbreak yapsak garanti bozulması gibi birşey olur mu ?

  3. Garanti bozulmaması için telefonu tamire götürmeden bilgisayar aracılığı ile sıfırlıyorsunuz ve garantiniz devam ediyor. Bütün olay bundan ibaret. Sürümle bir alakası da bulunmuyor.

  4. çok teşekkür ediyorum email adresinizi yazarmısınız veya size baska nasıl ulaşabilirim ? faceden yazdım birde

  5. Hüseyin hocam, aman gözünüz kulağınız yeni jailbreakte olsun da bizi bilgilendirin . Sizin bu sayfanızı favorime ekledim yeni gelen mesajları okuyorum sağolun.

  6. Sağolun Hüseyin hocam, inşallah yakında çıkarda bizde kurtuluruz.

 38. S.a. Benim sıkıntım şu elimde bir ipad mini var resetlenmesi yapılmış lakin mail ve şifre hatırlanmadığıiçin ilerlenmiyor bunu nasıl çöze bilirim. Sistem hiç açılmıyor merhaba hola yazılarındnan sonra ülke dil seçimi yapılyor wif açılıyor sonrasında maili ve şifreyi istemekte.. Ne yapabilirim

 39. Salam hocam. Lutfen bir yardm ele ) mende 9.2 di jalbrek nece ede bilerem etrafli melunat verin zehmet olmasa

 40. İphone 4 s im var fakat ios 9.2 surumu cok kasiyor ios 6 ya donmek istiyorum yardimci olurmusunuz ?

  1. İphone 4S kullanıyorum. iOS9.2 sürümünü kullanıyorum telefonum çok yavaş şuan başka telefon almam da mümkün değil. bir şekilde ios9dan ios6ya geri dönüş var mı?

 41. Merhaba ios 9.2.1 Sürümünu Kullanıyorum Bunun İçin JailBreak Varmı Bu Yazınızdaki adımları yapıyorum ama pangu programında start gelmiyor nasıl yapıcam bir bilgi varmıdır bununla ilgili

 42. Hüseyin hocam, beklemekten ağaç olduk şu jailbreak çıktı çıkacak derken ses seda yok neredeyse iOS 10. çıktı çıkacak . Hackerlerden haberleri sizden duymak isteriz. 9.2 oldu fakat açıklamak istemeyenlerde varmış öyle okudum doğrumu.
  Bizleri bilgilendiriniz için teşekkürler.

 43. Bu jailbreak. Cksaydi beeeeee , skldkya. Bilenler varmi acaba. 9.2 icin jailbreak ne zaman cikicak

 44. Slm bende iphone 5s var ios 8.0.2 yuklu ve jailberak var ben bunu yeni fersiyi yuklesem jailberak gidermi. selamlar

 45. Ipad mini ios 9.0.1 cihazıma panguyla jailbreak attım şimdi apple logosunda kalıyor ve açılmıyor… önemli bilgilerim var içinde restore atamıyorum o yüzden yardım edebilirmisiniz?

  1. Ama en başta yedek almanız gerekiyordu. Şuan itunes a bağlayın bir ihtimal (az da olsa) cihazı tanıyabilir. Eğer tanırsa direkt oradan yedek alın. Ondan sonra restore edip yedeği geri yüklersiniz.

 46. merhabalar suan suudıarabıstandan iphone 6s aldımda facetime yok yazdıklarınızı okudum ama 9.2.1 nasıl yapılıcak başka alternatifi yokmu veya nasıl cozucez bunu ?

  1. facetime neden yok bilmiyorum ancak jailbreak ile geri geleceğini de sanmıyorum. Eğer aldığınız yere ulaşabiliyorsanız neden olmadığını oraya sorun. Ayrıca 9.2.1 için şuan jailbreak yok. Skype ve benzeri programları facetime’a alternatif olarak kullanabilirsiniz.

  2. Merhaba Sudiarabistan ülke kurallarına göre whatsapp call, Görüntülü görüşme, Facetime gibi ücretsiz yazılımlar yasaklı olduğu için ürünler kusurlu olarak üretilmektedir. Sadece Yazılımsal kusur!!! Buraya dikkat edin çünkü cihazın donanımsal olarak Türkiye cihazı ile hiçbir farkı yoktur. Yazılımsal olduğu için JailBreak yüklemesi yaparsanız. Uygulamalar yerine gelecektir. Hatta JailBreakten sonra tekarar orjinal yazılım yüklemesi yaptığında Orjinal Türkiye cihazı gibi her özelliği çalışmaktadır.
   NOT: Bizzat kendim denedim ve Dubai ‘den arkadaşımın almış olduğu İphone 6s 64 GB cihazda da aynı sorun vardı. Bu şekilde problemi aşmış olduk.
   Kolay Gelsin. :))

 47. 9.1 icin pangudan satin alip jailbreak yaptim once calisti sonra yeniden baslattim apple logosunda kaldi arkadaslar simdi 9.1 surumunu kaybetmemek icin ne yapmam gerekiyor? Bilgisi olan yardim etsin lutfen.

  1. Satın aldım demişsiniz, indirdim demek istediğinizi düşünüyorum ve soruna geçecek olursak. iOS 9.1 ipsw dosyasını indirin sonra telefonu DFU moda alın (google’dan bakabilirsiniz nasıl yapıldığına). Ondan sonra itunes dan ipsw ile yükleme yapın. Nasıl yapılacağı konusunda, “Jailbreak nasıl kaldırılır” videomuzda ipsw ile yükleme kısmından itibaren aynı işlemi uygulayabilirsiniz.

  2. logoda takılanlara bir yöntem ses açma ve kilit tusuna basılı tutarak açarsanız telefon normal olarak açılıyor böylelikle üst versiyona çıkmak zorunda kalmıyorsunuz

 48. benim telefonum iphone 4 cydia var iphone 6 surum ama guncelem yaptimda olmiyor biri bana nasil yapabilecemi biliyormu ?? lutfen acil ??

 49. Hocam öncelikler her yoruma cevap verdiğin için tebrikler.
  Ben 9.1 JB kurulumundan sonra yanlışıkla cydia yı kaldırmışım ve şuan da iphone 6 telefonum ne wifi ile nede mobil veri ile internete giriş yapmıyor. Tekrar kurayım dedim bu sefer de İphone Bul özelliğini kapamam için internet istiyor. Nasıl bir çözüm önerirsin ?
  Sürümü bozmak ıstemıyorum.

  1. Cydia ı sildiğin için mi internete giremiyorsun?? Çok ilginç imiş
   Aklıma telefonu sıfırla demekten başka bir şey gelmiyor.

 50. Hüseyin kardes elimde iphone 5 32bit ois9.1 yüklü ingiltereden vodafon ok
  telefon var almanya kartini kullana miyorum ne yapmam lazim ve nasil yapilacak
  almanya karti kullanmak icin.
  Yardimin icin tesekürler.

 51. Merhaba
  İphone 6 plus simlock lu halde. (İos kaç yüklüdür onuda bilmiyorum) Jailbreak yapsam simlock olayı çözülmüş olurmu.
  Kolay gelsin

 52. hocam benim iphone 5 9.1 sürüm var jailbreak yapmak istiyorum pangu Version:1.3.1 indirdim kurlum yaparken windows 32 bit sürümünü istiyor 32 bit deniyorum buseferde 64 bit işletim sistemi istiyor bir dürlü telefona kurulum yapamadım yardı derseniz sevinirim

 53. İ-phone5 kullanıyorum. Cihazı sıfırlayınca apple-id istedi. Ancak ilk kurulumdaki apple-id şifresini hatırlamıyorum ve şifreyi de sıfırlayamıyorum. Farklı bir apple-id de giremiyorum. Bu kaldrımanın bir yolu var mıdır? Jailbreak bu aşamda yapılabiliyor mu? Bahsettiğiniz aşamalara giriş yapamıyorum çünkü. Tşk

 54. HP bilgisayarıma bu uygulamayı indiriyorum ancak bu sürümün bilgisayarıma uygun olmadığını başka yazıcı bulmam gerektiğini söylüyor.Nasıl indireceğimi bilemiyorum

  1. Başka yazıcı? Bilgisayarla alakası sadece 64 bit veya 32 bit windows farkından oluşur diye düşünüyorum. Eğer indirme sorunu yaşıyorsanız farklı bir tarayıcı ile deneyin.

 55. Merhaba, ios 9.3.4 yüklü. Bu jailbreak Nasıl yapılır Nasıl Bi işe yarar yaparsak zararı var mı telefonda arıza veya sisteminde bozukluk yapar mı? Telefonun menüsünde değişiklikler, operatör yazısında farklılıklar yapmak gibi değişiklikler yapmak istiyorum telefonda ama korkum telefona zarar vermesi. Böyle birsey olur mu?

  1. Jailbreak genel anlamda bir şey yapmaz. Size istediklerinizi yapmak için kapı açar. Siz de be yapmak istiyorsanız gerekli tweak i (programcık) yüklersiniz böylece telefonunuzdaki istek ve ihtiyaçlarınızı karşılamış olursunuz. Ancak Apple, iOS 9.3.4 ü jailbreak açığını kapatmak için yayınladı yani siz mevcut durumda yapamazsınız.

  1. Güncelleme yaparken cihazınızın son desteklediği sürüme kadar güncelleme yapabilirsiniz. Son sürümden kastınız iOS 9 ise hayır yapamazsınız.

 56. iphone 4s kullanıcısıyım en son yayınlanan jailbreak sürümlerinin hepsi 64 bit apple cihazlar için benim cihazım 32 bit olduğu için mecburen downgrade yapmak zorundayım bunu itunes üzerinden yapmamış mümkün değil acaba kolay ve güvenilir şekilde nasıl istediğim sürüme cihazımı downgrade yapabilirim bana yardımcı olursanız çok memnun olurum teşekkürler.

 57. İpad Mini kullanıyorum. Dediğiniz adımları takip ederek jailbreak işlemini yapmaya çalışıyorum lâkin porgramı yönetici olarak çalıştırmama rağmen Start butonunun yerini Download Updates butonu alıyorum butona tıklıyorum pangu.io sitesine yönlerdiriyor siteye ulaşılamıyor diyor siteyi açmıyor DNS ten VPN e kadar herşeyi denedim ama siteye erişim mümkün değil. Ne yapmam gerekiyor ?

 58. Hüseyin kardeşim benim cihazım 6 plus ios 10.1 yüklü fakat şöyle bir sorun var 9.3.5 de yoktu ama şu an var. Wifi den internet kopmaları yaşıyorum. Messenger olsun safari olsun bitün uygulamalarda ping artıyor bi anda ve düşüyor bağlantı kopuyor yine geliyor. Modem ile alakalı sıkıntı yok çünkü önür cihazlarda denedim ios 9.3.5 iphone 5s de bi sorun çıkması Qos olarak dabi sıkıntı yok. Sence ne yapmalıyım malum 9 a da indiremiyorum çok acil yardımız lazım teşekkür ederim.

  1. Ayar > Genel menüsü altında sıfırla diye bir düğme var oraya girip ağ ayarlarını sıfırlayın. Olmazsa cihazın yedeğini alıp iTunes üzerinden klavyeden Shift tuşuna basılı tutarak güncelleye tıklayın. 1GB’ın üzerinde dosya inecektir. Onunla temiz bir format atınca sorun kalmaması lazım. Bazen telefonun üzerinden OTA ile güncelleyince böyle sorunlar olduğunu duymuştum belki faydası olur. Eğer garantisi devam ediyorsa isterseniz garantiye de götürebilirsiniz.

 59. Hocam merhaba.
  Iphone 4 e düştüm mecburi. Ama çoğu temel uygulamaları alamıyorum. IOS 7.1.2 (11D257). Jailbrake atmayı düşünyorum. Olur mu olursa nasıl olur detaylı bir tavsiyeni bekiyorum.
  Teşekkür eder iyi günler dilerim.

  1. Evet iOS düşük sürümlerde uygulama yüklerken bayağı bir problem çıkartıyor maalesef. iOS 7.1.2 için Jailbreak mevcut Google’da arayarak kolayca ulaşabilirsiniz.

  2. Anladım hocam.
   Peki sizce işlemi gerçekleştirsem kasma olur mu bilginiz varmı iphone 4 modeli için ?

 60. Merhabalar İphone 5 32GB Cihazım var İOS 10.3 kurulu ben İOS 9 a dönüş yapmak istiyorum ama imzalar kapatılmış geri dönüş mümkün değil diyorlar. JB ile İOS 9 a dönüş yapabilirmiyiz ?