iPhone 7 Satışları iPhone 6s'i Geçemeyebilir


Apple‘da Steve Jobs’un aramızdan ayrılmasından beri bir düşü ve yönetiminde değişiklikler meydana gelmişti. Yenilikçi anlayışından uzaklaşan firmanın bir süredir iPhone satışları da düşüş eyilimindeydi. Bu düşüşün iPhone 7 ailesiyle de devam etmesi bekleniyor.
Söylediklerinde genellikle haklı çıkan KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, bu konuda yaptığı açıklamada iPhone 7 satışlarının iPhone 6s’den daha geride kalacağını belirtiyor. Ming-Chi Kuo, düşüş olmasına rağmen Apple’ın yine 70 Milyon civarında satış yapacağını söylemekte, en iyi koşulda 80 Milyon civarı bekleniyor. Öyle ki raporlara göre iPhone 7 ilk başta hızlı bir başlangıç yapsada ilk haftasında %25 oranunda geçen yıllara göre daha az satışa ulaşabildi.
iphone 7 plus parlak
Tabi bunun sebepleri gayet açık. Tasarımda kayda değer bir değişikliğin olmaması, buna rağmen 3.5mm jak girişinin kaldırılması, jet black renginin 128/256GB modellerde olması ve üstelik çok kolay çizilmesi olumsuz yönlerden. Öte yandan iPhone 6s sahiplerinin de geçmesini sağlayacak işaretlerin bulunmaması kaçınılmaz bir düşüşü getiriyor.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir