İşletmeler İçin Whatsapp Business Çıktı!


Bekleniyordu

Bildiğiniz gibi Whatsapp sadece bir mesajlaşma uygulaması olarak kullanılmıyor. Artık bir sosyal platform olamasının yanında bazı küçük ölçekli işletmeler de Whatsapp’ı müşteriler ile iletişim aracı olarak kullanıyor. Tabi bu kullanım amatör düzeyde ve takip edilmesi zor bir haldeydi. Bu açığı gören Whatsapp, kısa bir süre önce Whatsapp Business‘i kullanıma sundu.

WhatsApp Business, küçük işletme sahipleri düşünülerek oluşturulmuş ücretsiz bir uygulamayken bu uygulama üzerinden işletmeler, mesajları otomatik hale getirebilir, sıralayan ve hızla yanıt veren araçlarla müşterileriyle iletişimde kalabilirler. Bugünden itibaren WhatsApp Business uygulamasını indiren küçük işletmeler, işletme tanımı, email, adres ve web sitesi gibi bilgileri girerek profillerini oluşturabilir.

Whatsapp Business ile mesajların etkileşimine dair önemli istatistikleri görebilir ve Hızlı Cevaplar ayarlayarak zamandan tasarruf sağlayabilirsiniz. Hızlı cevaplar sıkça sorulan soruları kolayca cevaplayabilmeniz için sıklıkla gönderdiğiniz iletileri kaydetmenize ve yeniden kullanmanıza olanak tanır. Bunun dışında Otomatik Mesajlar da ayarlayabilirsiniz. Örneğin mesai saatleri dışında gelen mesajlara, ”Merhabalar, şuan mesai saatleri dışındayız. Size 08.00 – 17.00 saatleri arasına geri döneceğiz.” gibi cevaplar ayarlayabilirsiniz. Aynı şekilde fiyat sorularında da bunlar geçerli.
Whatsapp Business’i kullanan ve doğrulanan hesaplar İşletme Hesabı olarak onaylanmış şekilde gözükecek. WP Business aynı zamanda Whatsapp Web’de de kullanılabilecek. Son olarak belirtmemiz gerekir ki normal kullanıcıların Whatsapp Business’i indirmelerine gerek yok, bu sadece işletmelerin daha etkin bir kullanım sunmaları için geliştirilmiş durumda.
Whatsapp Business şimdilik  Türkiye’de kullanılmıyor ama önümüzdeki günlerde ülkemize gelecektir.
#Whatsapp Business
 

Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir