Karşınızda Qualcomm Snapdragon 450 | Dijitaller

Karşınızda Qualcomm Snapdragon 450


Giriş seviyesi

Qualcomm kısa bir süre önce yeni yongasını duyurdu. Temel olarak giriş seviyesinde gördüğümüz Snapdragon 4xx serisinin en iyisi olarak karşımıza bu sefer Snapdragon 450 çıkıyor. Yeni yonga aynı zamanda enerji verimliliği noktasında da oldukça iddialı.

Snapdragon 625 yongasının kırpılmışı diyebileceğimiz yeni işlemci, enerji verimliliğine ciddi anlamda odaklanıyor. 8 çekirdekli bir yapıya sahip olan Snapdragon 450, 1.8 GHz hızında çalışan Cortex-A53 çekirdeklerine ve  600MHz hızında çalışan Adreno 506 birimine sahip.

Snapdragon 450’yi enerji verimliliği konusunda daha iyi yapan en önemli kilit özellik ise 14nm LPP sürecinde üretiliyor olması. Bununla birlikte bu, Snapdragon 4xx ailesi için bir ilk anlamına da geliyor. Yeni yonga ayrıca, 300 Mbps X9 LTE modem, USB 3.0, çift 13 MP kamera desteği ve Quick Charge 3.0 gibi teknolojileri barındırıyor. Kamera tarafında görüntü işlem birimi (ISP) de geliştirilmiş, artık gerçek zamanlı efektleri akıcı bir şekilde uygulanabilecek, ve çift kamera deneyimi daha iyi yaşatılacak.

Aktarılanlara göre Snapdragon 450 yakında seri üretime girip örneklemelerine başlanacak. Muhtemelen bu yılın sonlarına doğru bu yongayı kullanan  ilk cihazlar tanıtılacak.

Metin Yasir Akpınar
Merhaba; Damarımı kesseler fiber kablodan internet akar, o derece teknoloji bağımlısıyım. Ayrıca popüler kültüre de oldukça ilgiliyim. Bana mail adresimden ulaşabilirsin; [email protected]

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karşınızda Qualcomm Snapdragon 450

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz