LG G3, G4, G4 Stylus ve Stylo Bundan Böyle Güvenlik Güncellemesi Almayacak


”Güncelleme olunca ne olduğunu biliyoruz. -Bir G4 kullanıcısı”

LG, eski akıllı telefonlarından bazılarını aylık güvenlik güncellemeleri için uygun cihaz listesinden sessizce kaldırdı. Bu aygıtlardan birine sahipseniz, LG fikrini değiştirmedikçe, ileride güvenlik güncelleştirmesini beklemeyin.
Şirketin piyasaya sürdüğü tüm cihazlar hakkında bilgi içeren şirketin güvenlik bültenleri, güvenlik güncellemesi alması gereken tüm akıllı telefonları listeler. Fakat sessizce yapılan bir değişiklik ile artık listede bulunmayan bazı cihazlar var: LG G3, LG G4, LG G4 Stylus ve LG Stylo.
LG yukarıda listelenenlerden biraz daha yeni akıllı telefonların bazılarına güvenlik güncelleştirmeleri sağlamaya devam edecek. Mesela G serisi (G5, G6), V serisi (V10, V20, V30), Q Serisi (Q6, Q8) ve X Serisi (X300, X400, X500, X cam) Güney Koreli şirket tarafından güvenlik güncelelmeleri alacağı doğrultusunda teyit edilmiş durumda.
Güvenlik güncellemeleri için uygun akıllı telefonlardan birine sahipseniz, ancak en son yamayı henüz almadıysanız, LG, bölgelere ve operatörlere bağlı olarak, bu güncellemelerin aylık, üç aylık veya düzensiz olarak yayınlanabileceğini söylüyor. Yani beklemelisiniz.
Güvenlik güncellemeleri normal Android güncellemeleri kadar önemli. Zira bazı virüs ve saldırılar eski sürümlerde bulunan açıklardan faydalanarak cihazınızdaki verileri ele geçirebilmekte. Dolayısıyla güvenlik güncellemeleri oldukça önemli. Açıkçası desteği kesilen cihazlar o kadar da eski değil. Aralarındaki en eski cihaz olan LG G3, 2014 yılında çıktı. 2013 yılında çıkan iPhone 5s, geçenlerde iOS 11 güncellemesi aldı.
Söyleyeceklerim bu kadar.
#Kaynak; PhoneArena LG


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir