Ubisotf'tan Yeni Avatar Oyunu Geliyor


James Cameron’un 2009 yılında ütopik bir gerçeklikte geçtiği Avatar filmi tüm dünya genelinde inanılmaz bir beğeniyle karşılanmıştı. Popüler kültürün en büyük kaynaklarından biri olan Avatar’ın yeni oyunu bugün Ubisoft tarafından GDC 2017 kapsamında duyuruldu.
Ubisoft‘un Malmö, İsveç’te bulunan Massive Entertainment, Lightbox Entertainment ve Fox stüdyoları ile yeni Avatar oyununun geliştirildiği açıklandı. Konsollar ve PC platformu için çıkacak oyun, The Division’dan tanıdığımız Snowdrop Engine oyun motorunu kullanacak. Ubisoft bu oyun motoru sayesinde Pandora ve arazisini en iyi şekilde aktaracaklarını belirtti.
Oyun hakkkında tüm bildiğimiz detaylar bunlarken Avatar hakkında sizlere biraz bilgi vermemiz doğru olur, belki bilmeyenleriniz vardır. Avatar; Bir grup insanın Pandora adlı kaynakları bol bir gezegeni sömürmesini ve gezegende yaşayan Na’vi ırkının mücadelesini konu alıyor.
İlginizi Çekebilir; Avatar 2 Senaryosu Tamam, Çekimler Başlıyor
James Cameron hali hazırda 4 yeni Avatar filmi üzerinde çalışıyor. 2018 yılında devam filminin geleceği yapım ilerleyen yıllarda üç kez daha beyazperdeye aktarılacakken Ubisoft tarafından yapılan açıklamda bu oyunun Avatar’ı genişletip ve derinleştireceği belirtiliyor.

Kaynak; The Verge


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir