LG G4 Bizi Piksele Boğacak!


Günümüzde akıllı telefon üreticileri her yeni modellerinde ekran ile ilgili güncellemeler, yükseltmeler yapıyor. Bazı üreticiler ekran çözünürlüğünü QHD (1440 x 2560) seviyelerine çıkarmıştı. LG G3’te bunlara birer örnek olabilir. Tabi LG G3’te yüksek çözünürlüğün getirisi götürüsünden daha büyük olmuştu.
LG, yeni amiral gemisinde yani G4‘te tam 3K (1620 x 2880) ekran kullanacak. Sızan bilgileri doğrulayan bir diğer faktörde telefonun model numarası. Bildiğiniz üzere G3, VS985 model numarasına sahipti. Sızan görüntüye göre G4 ise VS999 model numarasına sahip olduğu görünüyor. Ayrıca inch başına piksel yoğunluğunun (PPI)600ppi seviyelerinde olması tahmin ediliyor ki rekor bir değer olduğunu söylemekte fayda var. Daha önceleri ortaya çıkan bilgiler ise G4’ün 16 megapiksel çözünürlüğünde bir kamera ve Qualcomm’un SnapDragon 810 işlemcisini kullanacağı yönündeydi.
lg-vs999
Peki bu kadar yüksek çözünürlüğe gerçekten ihtiyaç var mı sorusunu sormadan edemiyoruz.
Bildiğiniz gibi G3’te ekrana bağlı sorunlar yaşanmıştı GPU ve CPU hatta bu listeye bataryayı da ekleyebiliriz olumsuz derecede etkilenmişti ve performans kayıplarına neden olmuştu.
Qualcomm’a göre SnapDragon 810 işlemcileri 4K ekranlar için geliştirilmiş olsa da son çıkan haberlere göre işlemci aşırı ısınma sorunları ile boğuşuyordu. Eğer bu sorunlar çözülmez ve G4’te bu sorunlar yaşanırsa firmanın itibarı ciddi anlamda zedeleneceğini ön görmek herhalde yanlış olmaz.
Sizler için LG G4’ü talip etmeyi sürdüreceğiz, bizi takip etmeye devam edin.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.