LG, Nuclun 2 İşlemcisini Yeni V10'da Kullanabilir


LG’nin uzun bir süredir kendi yonga seti olan Nuclun üzerinde çalıştığı biliniyordu. Geçtiğimiz yıl Nuclun imzalı cihazlarını bir kaç pazarda deneyen firma, aşırı ısınma ve düşük performans şikayetleri yüzünden bu projeyi ertelemişti. Weibo kaynaklı haberimize göre LG, Nuclun 2‘nin güç verdiği yeni V10 modelini 2016‘da piyasaya sürebilir.
lg-nuclun-2
Verilen bilgilere göre Nuclun 2, Huawei’nin Kirin 950 yongasından daha güçlü olacak. 8 çekirdekli yapıdan olan Nuclun 2, 4 adet Cortex A72 ve 4 adet Cortex A53 çekirdeklerinden oluşmakta. Oldukça güçlü olan Mali T880 grafik biriminin yer aldığı yonga TSMC tarafından 16nm FinFET üretim teknolojisinde üretilecek.
Güncel teknolojilerin yongada yer aldığı belirtilirken LG’nin Nuclun 2 için Intel ile yakından çalıştığı belirtiliyor. Hatta İntel, Nuclun 2’nin frekans hızını daha fazla arttırıp 14nm’de üretebileceğini söylemiş ancak LG, 14nm’de yaşanan sorunlar nedeniyle üretimi TSCM’ye bırakmış.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir