LG G5 Özellikleri Belirginleşiyor; Snapdragon 820, İris Tarayıcı ve Dahası!


LG, amiral gemisi G4 ile bu yıl istediğini gerçekleştiremedi, bunun başlıca nedenleri arasında Qualcomm’un Snapdragon 810’da sorunlar yaşaması ve LG’nin G4 modelinde Snapdragon 808’i kullanıp kağıt üzerinde rakiplerinden geride kalması gösterilebilir.
Firma G5 modelinde ise cihazın içine neredeyse her şeyi koyacak! Yeni gelen sızıntılara göre LG, yeni amiral gemisinde Snapdragon 820 yongasını kullanacak. Güvenlik çözümü olarak İris tarayıcının yer alacağı G5, metal gövdeye sahip olacak. 5.6-inch IPS LCD ekranda 1440 x 2560p çözünürlük sunacak olan firmanın bu ekranda force touch veya benzeri teknoloji kullanması beklenmiyor ama kim bilir LG belki sürpriz yapar.
Kamera tarafında 20MP çözünürlüklü OIS, Lazer otofokus özellikli sensörü arka tarafa konumlandıran LG, ön yüzde ise 8MP değerinde bir kamera sensörü kullanacak. 2016 yılının ilk çeyreğinde piyasaya çıkması beklenen modelin tahmini fiyatı ise 600$ civarında olabilir. Yeni detaylar geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz, hemen alttaki paylaş butonları ile yazımızı paylaşırsanız bizleri çok daha mutlu edebilirsiniz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir