Lighth, 9 Kameralı Akıllı Telefon Üzerinde Çalışıyor!


Bir değil iki değil üç hiç değil tam 9 tane kamera baldere…


Light firması 2015 yılında L16 adındaki çoklu lens teknolojisini kullanan fotoğraf makinasıyla karşımıza çıkmıştı. Fotoğraflamada ki yavaşlık ve tutarsız görüntü kalitesiyle eleştirilen L16’yla birlikte kamera lens sayısı ile adeta kafayı bozmuş olan firma şimdilerde 9 kameralı bir akıllı telefon için yoğun bir güç harcamakta.

Gelen bilgilere göre Light’ın geliştirmekte olduğu 9 kameralı akıllı telefon, L16’da olduğu gibi çoklu lens teknolojisine sahip olacak ve her mercek farklı odak uzaklığında görüntüleri yaklayacak. Yakalanan görüntüler tek bir karede birleştirilerek 64 MP‘lik bir fotoğraf elde edilecek. 9 lensli bir kameranın elbette en büyük artısı düşük ışıkta ve derinlik algılamada üst düzey performans sunabilmek.

2007 yılında Samsung SCH-B710 modeli hayatımıza ilk kez giren telefonda çift kamera olayı artık Huawei P20 Pro ile üç kameraya ulaşmış durumda. Light firmasının hali hazırda 5 farklı prototip üzerinde çalıştığı aktarılıyor fakat telefon hakkında herhangi bir başka bilgi ve çıkış tarihi bulunmuyor.

#Kaynak; Phonearena


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir