Masaüstünüz Unsplash Galerisine Dönüşsün


Masaüstü duvar kağıdının değişmesi için 1 sene öncesinde rehber yazmıştık.  Eski rehberimiz de kullandığımız program arayüzü günümüzün tasarımlarından biraz uzak ve Unsplash desteği bulunmuyordu. Bunun üzerine yaptığımız araştırmalarda Splashy programına denk geldik.

Splashy uygulaması Unsplash da bulunan resimlerden otomatik olarak seçim yaparak belirlediğiniz aralıklarda duvar kağıdınızın değişmesini sağlıyor. Programın kurulumu ve kullanımı çok basit. Windows kullanıyorsanız sitesinden direk olarak kurulum dosyasını indirip kuruyorsunuz. Linux kullanıyorsanız hazırlanmış olan zip dosyasını indiriyorsunuz , klasörü istediğiniz bir konuma çıkarıyorsunuz ve içinde bulunan Splashy çift tıklayarak açıyorsunuz. Splashy Linux sürümü şuan için KDE desteği bulunmuyor Gnome de ise sorunsuz olarak çalışıyor.

Program aynı zamanda başlangıçta açılmayı hem Linux hemde Windows’da destekliyor.

Splashy.art Windows Kurlumu

Programı indirmek için https://splashy.art/ adresini ziyaret edin. Alt kısımdan Windows tıklayın ve kurulum uygulamasını indirin.

İnen EXE dosyasını çalıştırdığınızda böyle bir ekran çıkacak ve ardından masa üstünde Splashy kısayolu oluşacak.

Splashy masa üstündeki kısa yoldan başlattıktan sonra uygulama ayarlarına tıklayarak seçenekleri isteğinize göre ayarlayabilirsiniz.


Dijitaller'in Sunucu ve Ağ altyapısını kuran, düzenleyen. Genel olarak teknoloji ve bilim ile uğraşmayı severim . Detaylı bilgi için https://ahmetozer.org. Lütfen sorularınızı Dijitaller.com Yorumlar veya Twitter üzerinden iletin.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir