Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge için Android Oreo Güncellemesi Mayıs’da Geliyor


iyi bir şey bu


Samsung‘un iki nesil önceki amiral gemileri Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge için kısa bir süre sonra yeni sürüm güncellemesi geliyor. Hali hazırda Android Nougat sürümünde bulunan cihazlar yakında Android Oreo sürümünü geçirilecek.

Güncelleme tarihi olarak ise 18 Mayıs görünüyor. Nerede görünüyor derseniz Samsung’un sahibi olduğu ve güncelleme takvimlerini yayınladığı websitesi ‘güncelmiyiz.com‘da görünüyor. Buna göre hali hazırda Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge için Android 8.0 Oreo test aşamasında yürütülüyor.

Bu cihazlara ek olarak Galaxy A3 (2017), A5 (2017) ve A7 (2017) de 1 Haziran tarihinde Android 8.0 Oreo güncellemesine kavuşacaklar.

Tabi bu güncelleme takvimi Samsung’un küresel güncelleme takvimi ile aynı olmayabilir. Zira ülkemizde güncellemeler biraz daha geç geliyor. Yani diğer ülkelerde bu tarihe gelmeden güncellemeler yayınlanmaya başlayabilir. Zaten bunu sizlere bildiriyor olacağız.

#Kaynak; Samsung (güncelmiyiz.com)


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

3 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. S7 Edge’den hala çok memnunum. Akıcı, renkler düzgün, hızlı ve kamerası hala iyi. Oreoyu alacak olması da bir artı.

    1. Bir de ekran boyutu gerçekten benim için ideal. Ne çok büyük ne de çok küçük. Yanlardaki çerçeve çok ince olunca alt ve üst kenarları da dert etmiyor insan