Microsoft'ta Binlerce İşten Çıkarma ve Yapılanma Süreci Başlayabilir | Dijitaller

Microsoft’ta Binlerce İşten Çıkarma ve Yapılanma Süreci Başlayabilir


Bekleniyor…

TechCrunch, Bloomberg ve diğerlerine göre Microsoft, özellikle satış ekibinde “binlerce” işten çıkarmaya neden olabilecek başka bir yeniden yapılanma hazırlanıyor. Özellikle son yıllarda oldukça düşen kutulu yazılım satışları ve Azure bulut satışlarının arttırılma isteği firmayı böyle bir yola sokabilir.

Microsoft artık kimsenin kutulu yazılım ile uğraşmak istemediğini anlamış olmalı ki bulut bilişim pazarında Google ve Amazon gibi dev rakipleriyle oldukça iyi rekabet eden Azure platformunu desteklemek istiyor. Zira geleceği orada görmekte. Dolayısıyla satış odaklı grupların bir kısmını Azure platformuna transfer etmek isteyen Microsoft’ta bu sırada birkaç bin kişinin işine son verilmesi bekleniyor.

Microsoft, geçtiğimiz yıl  satış, pazarlama, operasyonlar ve kurumsal teknolojiye adanmış 51.000 kişilik büyük bir iş grubunu yöneten operasyon şefi Kevin Turner’ı görevinden alarak yerine Judson Althoff‘u getirdi ve bu büyük kitle parçalara ayrıldı. Ayrıca Althoff, yaptığı açıklamalarda Azure’nin satış stratejisinin değişmesi gerektiğini, hala fiziksel yazılımlar için geliştirilen on yıllardır süren stratejilerin kullandığını söylemişti.

Microsoft geçtiğimi yıl da yine binlerce kişiyi işten çıkarmıştı (ölen telefon bölümünden) yani Micorosft işten çıkarıp yeniden yapılanmaya gitmekte hiçbir sakınca görmüyor ve bu hamleleri almakta çekinmiyor. Ek olarak LinkedIn satın alımıyla 121.500 çalışana ulaşan dev firmanın yakınca mali yılı da sona erecek. Bu söylentilerin mali yıl sonlarında gelmesi tesadüf olamaz.

Kaynak; Engadget

Metin Yasir Akpınar
Merhaba; Damarımı kesseler fiber kablodan internet akar, o derece teknoloji bağımlısıyım. Ayrıca popüler kültüre de oldukça ilgiliyim. Bana mail adresimden ulaşabilirsin; [email protected]

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Microsoft’ta Binlerce İşten Çıkarma ve Yapılanma Süreci Başlayabilir

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz