Microsoft'ta Binlerce İşten Çıkarma ve Yapılanma Süreci Başlayabilir


Bekleniyor…

TechCrunch, Bloomberg ve diğerlerine göre Microsoft, özellikle satış ekibinde “binlerce” işten çıkarmaya neden olabilecek başka bir yeniden yapılanma hazırlanıyor. Özellikle son yıllarda oldukça düşen kutulu yazılım satışları ve Azure bulut satışlarının arttırılma isteği firmayı böyle bir yola sokabilir.
Microsoft artık kimsenin kutulu yazılım ile uğraşmak istemediğini anlamış olmalı ki bulut bilişim pazarında Google ve Amazon gibi dev rakipleriyle oldukça iyi rekabet eden Azure platformunu desteklemek istiyor. Zira geleceği orada görmekte. Dolayısıyla satış odaklı grupların bir kısmını Azure platformuna transfer etmek isteyen Microsoft’ta bu sırada birkaç bin kişinin işine son verilmesi bekleniyor.
Microsoft, geçtiğimiz yıl  satış, pazarlama, operasyonlar ve kurumsal teknolojiye adanmış 51.000 kişilik büyük bir iş grubunu yöneten operasyon şefi Kevin Turner’ı görevinden alarak yerine Judson Althoff‘u getirdi ve bu büyük kitle parçalara ayrıldı. Ayrıca Althoff, yaptığı açıklamalarda Azure’nin satış stratejisinin değişmesi gerektiğini, hala fiziksel yazılımlar için geliştirilen on yıllardır süren stratejilerin kullandığını söylemişti.
Microsoft geçtiğimi yıl da yine binlerce kişiyi işten çıkarmıştı (ölen telefon bölümünden) yani Micorosft işten çıkarıp yeniden yapılanmaya gitmekte hiçbir sakınca görmüyor ve bu hamleleri almakta çekinmiyor. Ek olarak LinkedIn satın alımıyla 121.500 çalışana ulaşan dev firmanın yakınca mali yılı da sona erecek. Bu söylentilerin mali yıl sonlarında gelmesi tesadüf olamaz.
Kaynak; Engadget


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir