Microsoft'tan Efsane Klavye; Modern Keyboard


Microsoft, kısa bir süre önce sessiz sedasız efsane yeni klavyesi olan Modern Keyboard’ı duyurdu. Klavyede yok yok!

Firma zarif, sadece ve şık tasarımlı ürünler geliştirmeye devam ediyor. Son olarak Microsoft, yeni Modern Keyboard’ını (Modern Klavye) sessizce duyurdu. Tasarım estetiği dışında normal bir günlük klavye olarak görünen ancak alüminyum ile çevrelenmiş bu klavye ayrıca entegre bir parmak izi algılayıcıya da sahip konumda.
Modern Keyboard, Windows 10 bilgisayarlar, macOS ve Android’in en son sürümleri ile birlikte kullanılabilir yapıda ve kablosuz ya da kablolu şekilde çalışabiliyor. Öyleyse, klavyenin sunduğu özelliklerle ilgili daha fazla ayrıntı için biraz daha derinlere dalalım.
Microsoft’un yeni klavyesi, Surface klavyelerinin izinden gidiyor ve onların şıklığını yakalıyor. Microsoft benzer bir tasarım dili kullanırken yeni klavye entegre parmak izi okuyucusu ile diğerlerinden ayrılıyor. Bu parmak izi okuyucu sağ taraftaki Windows butonu üzerinde yer alıyor. Bu sayede Windows Hello’yu etkin bir şekilde kullanabilecek, şifrenizi yazmak zorunda kalmayacaksınız.
Tam biçimde numerik tuşlara sahip olan klavye 19.3 mm’lik kalınlığı ile oldukça ince bir dizaynı elimizin altına getiriyor. Microsoft, klavyenin kablosuz etkin kullanım mesafesini açık alanda 15 metre, ofis ortamında ise 7 metre olarak belirtiyor. Ayrıca klavyenin şarj ömrü 2 ay olarak belirtiliyor.
Microsoft’un modern klavyesi yakında Microsoft Store ve diğer perakende satış mağazalarında satışa çıkacak ve 130 Dolar (455 TL+KDV) fiyat etiketine sahip olacak. Açıkçası çok güzel bir klavye olsa da bu fiyata değer mi bilemiyorum. Bu fiyata ekran kartı alınır diyenlerden olurum büyük ihtimalle.
Siz yeni klavye hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaynak; Microsoft


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

3 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    1. Bende tam tersini seviyorum. Az olunca o dokunuş hissiyatı sanki daha iyi alınıyor. Tabi zevk-renk meselesi gibi bu da.