MWC 2016; Alcatel İddiali Idol 4 ve Idol 4s Modellerini Tanıttı!


MWC 2016 henüz resmi olarak başlamış olmasa da Alcatel dayanamayıp fuar kapsamında düzenlediği etkinlikte yeni ürünlerini birer birer görücüye çıkarttı. Genelde orta ve düşük seviye telefon modelleri ile tanıdığımız şirket radikal bir karar ile bu sefer karşımıza üst seviye akıllı telefonlar ile çıkıyor. Alcatel Idol 4 ve Alcatel Idol 4S adlı modelleri tasarımsal açıdan ve kutusu itibariyle bir hayli farklı. Dilerseniz özelliklere ve fiyata geçelim.

Alcatel Idol 4S Özellikleri

Alcatel Idol 4S, bünyesinde 5.5”  2560×1440 (QHD) piksel çözünürlük AMOLED ekranı barındırıyor. 8 Çekirdekli Snapdragon 652 yongasından gücünü alan modelin grafik tarafında yükünü ise Adreno 510 grafik birimi çekiyor. 3GB RAM ve 32GB dahili depolama kapasitesi ile donatılan cihazda depolama alanını microSD kart ile arttırabilmek mümkün.
Alcatel-Idol-4-and-Idol-4s
Cihazın kamera tarafına geçtiğimizde orada da premium özellikler sunduğunu görüyoruz. Arka tarafında konumlandırılan 16MP kamera 2K video kaydı yapabilirken ön tarafta 8MP kamera yer alıyor ayrıca ön kamera flaş ile desteklenmiş. Android 6.0 ile ön yüklü gelecek olan cihaz 3000mAh gücünde bataryaya sahipken fiyatı da 400-500 dolar dolaylarında olacak.

Alcatel Idol 4 Özellikleri

Alcatel-Idol-4-and-Idol-4s (1)
Idol 4 kendisinden büyük kardeşine göre biraz daha mütevazi bir donanıma sahip durumda. 5.2” Full HD IPS ekran ile gelen modelde 8 çekirdekli Snapdragon 617 yongası eşlik ediyor. 3GB RAM ve 16GB depolama alanı ile desteklenen cihazın hafızası microSD kart ile genişletilebiliyor. Arka tarafında 13MP çözünürlüğünde kameranın yer aldığı cihazda ön tarafa yine 8MP kamera konumlandırılmış ancak bu kamerada flaş çözümü yer almıyor. Tüm bunlara 2610mAh gücünde batarya hayat verirken fiyat ise 280 dolar olarak belirlenmiş.
İki telefonda da ortak olan bir iki özellik söz konusu. Her iki modelde hızlı şarj teknolojisini desteklerken 2 adet 3.6Watt’lık stereo hoparlörleri ile göz dolduruyor. Öte yandan cihazların içerisinde geldiği kutu bir sanal gerçeklik gözlüğüne dönüşüyor. Kullanım şekli olarak Google Cardboard tarzı olduğunu söyleyelim. Ek olarak kutudan birde JBL kulaklıklar çıkıyor. Modeller gelecek hafta itibari ile satışa çıkacak, ülkemize gelip gelmeyeceği belli değil. MWC etkiliği boyunca güncel haberlerin hepsini sitemizden takip edebilirsiniz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir