Netflix, Türkçe Olarak Ülkemizde Hizmete Başladı! Netflix Nedir, Fiyatları Ne Kadar Her Şey Yazıda


Dünyanın en popüler medya sağlayıcısından biri olan hatta belki de en büyüğü olan Netflix, Türkiye operasyonunda sonuna geldi diyebiliriz. Kısa süre önce Türkiye lansmanını gerçekleştiren firma sitesini ve arayüzünü de Türkçe olarak ayarladı. İçirisinde bir çok dizi ve filmi barındıran oluşum ayrıca artık yerli dizileri de bünyesine eklemeye başlıyor.
netflix-turkiye-1179-x-597
Küresel abone sayısının büyük çoğunluğunu ABD’nin oluşturduğu Netflix, son rakamlara göre toplamda 81 Milyonu aşkın aboneye sahip durumda. Netflix hali hazırda bu yılın başlarından beri Türkiye’de hizmet veriyordu ancak hem Türkçe değildi hemde kısıtlı seçenekler vardı ancak şimdi çok geniş bir medya seçeneği elimizde var. Bunun yanında bir çok dizi ve filmleri için de dublaj veya Türkçe altyazı seçeneği platformda yer alıyor.
Aylık abonelik sistemi doğrultusunda çalışan Netflix’in ülkemize özel fiyatları da gayet uygun. Üye olduktan sonra istediğiniz an aboneliği iptal edebiliyor oluşunuz da güzel bir seçenek. Netflix’in üç farklı üyelik sistemi bulunuyor. Temel, Standart ve Özel olarak adlandırılan paketler sizlere farklı avantajlar sunuyor ancak en düşük paketi de alsanız her içeriğe erişebiliyorsunuz, o noktada sıkıntı yok.
netflix-uyelik
15,99 TL değerindeki Temel paketi aldığınızda istediğiniz yerden ve cihazdan aynı anda tek ekran olmak kaydıyla SD kalitesinde filmleri veya dizileri izleyebilirsiniz. İlk ay ücretsiz.
27,99 TL değerindeki Standart paketi ise HD kalitede hizmet veriyor ve aynı anda 2 farklı ekrandan içerik izlemenize olanak sağlıyor. İlk ay burada da ücretsiz.
39,99 TL paketi olan Özel üyelik sistemi ise size 4K Ultra HD çözünürlüklü içerikleri sunuyor.  Aynı anda 4 farklı ekrandan içerikleri izlemenize olanak sağlayan paket yine ilk ayında ücretsiz olarak denenebilir.
Netflix Türkiye’nin bir de resmi komik bir Twitter hesabı bulunuyor. Netflix US hesabının ”Naptınız, Vardınız mı?” Tweetine ”Geldik, geldik, merak etmeyin” şeklinde cevabıyla yüzleri güldürdü diyebiliriz.
Abone olmak ve detaylara ulaşmak için; Netflix.com
(Şimdi diğerleri düşünsün!)


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir