Apple, Otomobil Devi McLaren'i Satın Alabilir! (Güncellendi)


Apple‘ın kendi otomobilini yapma konusu birkaç yıldır gündemde yer kaplamaktaydı ancak bu konudaki gelen son bilgiler firmanın en azından şimdilik otomobil tarafında pek sıcak bakmadığı yönündeydi. Bunlara rağmen kısa süre önce ortaya çıkan Apple‘ın McLaren‘i satın alabileceği yönündeki haberler gündeme bomba gibi düştü.
Financial Times‘ın haberine göre ABD merkezli dev teknoloji şirketi Apple, lüks ve spor otomobilleriyle tanınan İngiliz McLaren firmasını satın almak için görüşmeye başlamış durumda. Apple’ın McLaren’in McLaren Technology bölümünü alacağı iddia edilirken şirketi tamamen yada stratejik bir yatırım ile pay sahibi olabileceği de belirtilenler arasında. Ancak belirtmek gerekir ki her iki firmadan da bu haberi doğrulayacak bir bilgi henüz paylaşılmadı.
092116_motor_apple_mclaren-vresize-1200-675-high-62
Apple eğer McLaren’i alırsa firmanın otomotive mühendisliğinden, araç içi bilgisayar sistemlerine, karbon fiber ve alüminyum teknolojilerine dolayısıyla bir çok patente ve bilgi birikimine sahip olmuş olacak. Görüşmeler olumlu sonuçlanırsa Apple’ın elektrikli otomobil projesi hızlanabilir fakat McLaren büyük bir oluşum ve satın almak ucuza patlamayacaktır. Ek olarak bu alanda Google ve Tesla gibi önemli şirketler de bulunuyor.
Güncelleme: McLaren satın alım iddialarını tamamen yalanladı.
Güncelleme 2: McLaren’in çalışanlarına konuyla ilgili konuşma yasağı getirdiği belirtiliyor. Ayrıca Apple’ın satın alım için 1.3 Milyar ila 1.9 Milyar Dolar teklif sunduğu iddia ediliyor. McLaren satın alımı yalanlamıştı.
Kaynak 1Kaynak 2


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir