Netflix Türkiye, Bright için Harika Bir Reklam Yaptı


Çoh guzel

Netflix orijinal yapımı olan Bright için gerçekten ciddi bir pazarlama ortaya koyuyor. Sosyal medya ve internette yaptıkları reklamlar ise hayli dikkat çekici. Öte yandan Netflix Türkiye‘nin ortaya koyduğu ve ”yerelleştirme” adına ödül bile alabilecek reklam filmi ise takdire şayan.
Will Smith’in başrolünde yer aldığı Bright, 90 milyon dolarlık bütçesi ile Netflix’in en pahalı yapımlarından birisi unvanına sahip. İnsanlar, Orklar, Periler ve Elf‘lerin yanı sıra Bright adı verilen özel bir türü içeren alternatif dünyada geçen yapım oldukça özgün bir yapıya sahip, güzel bir film. Harika demiyorum, güzel. Ayrıca Bright 2 için de çalışmalara başlanmış.
Netflix Türkiye’nin yapmış olduğu reklam filmi ise açıkçası filmin kendisinden daha da güzel. Bright için hazırlanan reklam filminde İstanbul’un bir kenar Ork mahallesinde kendimizi buluyor ve Ork berber, Ork kaportacı ve halı silkeleyen Ork teyze gibi çok hoş detaylar görüyoruz. Hatta tavla oynayan Orklar bile var. En iyisi mi hemen alttan fragmanı izleyiniz.

Madem Orksun Alem Korksun


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir