OnePlus 5 için Android 8.0 Oreo ve OxygenOS 5.0 Güncellemesi Çıktı!


Severim

OnePlus firmasından OnePlus 5 kullanıcılarına yılbaşı hediyesi geldi. Firma kısa bir süre önce Beta sürecinde olan Android 8.0 Oreo sürümünü final sürümüne taşıdı ve resmen güncellemenin dağıtımına başladı. Android 8.0 Oreo sürümüyle birlikte yeni Oxygen OS 5.0 arayüzü de geliyor.
Arayüz güncellemesi tasarımsal değişikliğin yanında performans tarafında da önemli iyileştirmeler alırken Android sürümünün Oreo’ya yükseltilmesiyle de sürümün getirdiği özelliklere kavuşuluyor. Bunun yanında OnePlus’ın eklediği yine önemli detaylar bulunuyor. Kamera çekim kalitesi iyileştirilirken Portre özelliğine yeni güzellik modu da eklendi. Aralık ayı güvenlik güncellemesini içeren güncelleme içerisinde Paralel Uygulama özelliği de bulunuyor. Bu Facebook, WhatsApp ve LinkedIn gibi uygulamalarda aynı anda birden fazla hesabı kullanabileceğiniz anlamına geliyor.

Öte yandan Hızlı Ayarlar ekranının ve Uygulama Kaldırma ekranının tasarımı elden geçirilip yenilendi. Pil tasarufu için optimizasyonlar gerçekleştirildi. Güncelleme daha yeni dağıtılmaya başlandığı için kısıtlı bölgeler için erişilebilir durumda ancak önümüzdeki günlerde, yıl bitmeden güncellemenin ülkemizdeki modellere de gelmesini bekliyoruz.
#Kaynak; PhoneArea


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir