Nokia 6, Nokia 5 ve Nokia 3 Yakında Türkiye'de ve Diğer Ülkelerde!


Geçtiğimiz ay MWC fuarında yaptığı tanıtımlarla adından sıkça söz ettirmeyi başaran Nokia’nin akıllı telefonları çok yakında global pazarda satışa sunulacak.

Firma tarafından NokiaPowerUser’da paylaşılan bilgilere göre HMD,(Nokia’nın sahibi) yılın ikinci çeyreği itibariyle 120 ülke pazarına aynı anda Nokia 6, 5 ve 3 modellerini sürecek.  ”Uygun fiyat” sloganını sık sık kullanan firmanın ülkemiz pazarındaki yüksek vergi ve diğer maliyetler ile nasıl başa çıkacağını bilemiyoruz ancak şirketin söylediklerine göre 120 ülkede de alınabilir fiyat politikası izlenecek.

Nisan-Haziran ayı aralığında ülkemize gelmesini beklediğimiz cihazlar makul donanımı kaliteli bir kasada toplamış diyebiliriz. Ailenin en güçlüsü Nokia 6, Snapdragon 430 ve 4 GB kombinasyonu mevcutken Nokia 5’te 2 GB RAM, Nokia 3 modelinde ise MediaTek MT6737 ve 2 GB RAM yer alıyor.
Fiyat tarafında ise Nokia 6; 229 Euro, Nokia 5; 189 Euro ve Nokia 3 ise 139 Euro etikete sahip olacak. Cihazların Türkiye fiyatları henüz belli değil o yüzden bir tahminde bulunmamız pek doğru olmayacaktır.
Nokia’nın akıllı telefonları hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Satın alır mısınız?
Kaynak; Gadgets


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Ewet alıcam. Çünkü hala çekim kalitesi nokia nin ka kadar olamıyor . Tabi sağlamlığı da. Bende lumia vardi ekran korumasız kullanıyordum zerre cizilmiyor. Ama suan ki note 3 cihazimi bir gun bile kabsiz ekran korumasız kullanamıyorum. Birde hızı da katmak gerek…