OnePlus 7T Özellikleri Ortaya Çıktı, Beklendiği Gibi Çok Güçlü


OnePlus, kısa tarihinde ilk kez Mayıs ayında amiral gemisinin hem normal hem de Pro varyantını tanıtmıştı. Bir süredir de sürdürdüğü ve amiral gemisinin yükseltilmiş versiyonu olarak bildiğimi T modeli de çok yakında bizlerle olacak. OnePlus 7T ile birlikte yine ilk defa OnePlus 7T Pro modelini de göreceğiz.

OnePlus 7’den Daha Güçlü

OnePlus şimdiye kadar T serisinde ana modelin genel olarak iyileştirilmiş halini sunuyordu. Yani temelde daha büyük ekran, daha ince çerçeveler ve daha büyük pil gibi. Fakat bu sefer donanımda da geliştirmeler söz konusu. Öyle ki OP 7T, radikal bir şekilde OP 7’den daha güçlü olacak.

OnePlus 7T’de ilk geliştirme 90Hz yenileme hızına sahip 6.55 inçlik AMOLED ekran. Çözünürlük tarafında şimdilik bir netlik yok fakat OnePlus 7 Pro’da gördüğümüz 3120 x 1440 çözünürlüğün olmayacağını söyleyebiliriz. Öte yandan telefona güç verecek yonga ise Qualcomm’un en güçlü çözümü olan Snapdragon 855 Plus işlemcisi oluyor. Bununla birlikte 8 GB RAM, 128 ve 256 GB dahili depolama alanı da telefona eşlik edecek. 3800mAh bataryanın yer almasını beklediğimi telefonun kamera kurulumunda ise arkada 48 MP + 16 MP + 12 MP sensörleri göreceğiz. Kameraların çalışma prensibi ana model ile aynı olacak. Ön tarafta ise 16 MP‘lik bir özçekim kamerasını göreceğiz.

OnePlus’ın 26 Eylül’de Hindistan’da iki modeli de tanıtmasını bekliyoruz. OnePlus 7T’nin özellikleri OnePlus 7’den daha üstün olduğu ortada. Ancak şimdilik OnePlus 7T Pro hakkında elimizde bir bilgi bulunmuyor. 7T bazında duruma bakarsa 7T PRo’nun da selefinden daha yetenekli bir haliyle karşımıza çıkacağını savunabiliriz. Fiyat konusunda da şimdilik bilgi yok ancak rekabetçi bir etiket görebiliriz.

Kaynak; PhoneArena


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir