Pisi Linux'un Yeni Sürümü Hazır


Ülkemizde uzun yıllardan beri geliştirilen Pardus işletim sisteminin taban bazlı değiştirilmesiyle Pisi Linux ortaya çıktı. Anka adı altından toplanan bir grup geliştirici tarafından geliştirilmeye devam eden Pisi Linux’un 1.2 sürümü 10 Temmuz‘da yayınlanacak.
Pisi-Linux-KDE-1-1-Is-a-Bleeding-Edge-Distro-with-Linux-Kernel-3-17-1-464219-2
Pisi Linux son kullanıcıyı hedef alan GNU tabanlı dağıtımdır. Pardus’un son  sürümünü temel alarak geliştirilen yazılımda ÇOMAR yapılandırma yöneticisi, YALI kurulum aracı, Müdür açılış sistemi aracı, KAPTAN ilk ayar aracını bünyesinde barındırıyor. Pisi Linux’un 2.0 sürümünün ise yıl sonu veya 2016 yılının başlarında çıkması bekleniyor. Anka ekibine desteğinizi pisilinux.org üzerinden bağış yaparak gösterebilirsiniz ayrıca gelecek sürümler yine bu bağlantı üzerinde yayınlanacak. Yine site üzerinden hali hazırda ki sürümü indirip deneyebilirsiniz. Düşük bir sistem istediği için elinizde ki bilgisayarda rahatlıkla çalışacaktır.
 


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir