Fury X Overclock Edilebiliyor


AMD yakın tarihte piyasaya sürdüğü Fury X ekran kartının OC yapılamayacağını belirtmişti. Hız aşırtmanın olmaması bazı kullanıcıları üzmüş durumda diyebiliriz. Hatta bazı AMD’ye yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre yakın zamanda bir sürücü güncellemesi ile hız aşırtma kilidinin kaldırılacağı söyleniyor.
Haberimize dönecek olursak Radeon Fury X‘in HBM bellekleri %8 oranında hız aşırtılabiliyor. GPU ve belleğin %8 hız aşırtılmış durumunda ise kartın performansı %7 oranında artıyor. Geçtiğimiz günlerde Fury X’in %20 dolaylarında hız aşırtılabildiğine dair bir takım haberler çıkmıştı ancak AMD yöneticileri bunları kesin bir ifadeyle yalanlamıştı. Ancak görünen o ki kart hız aşırtılabiliyor.
AMD-Radeon-R9-Fury-X-Overclocked-HBM-Memory-Benchmarks
Ayrıca MSI’ın üzerinde çalıştığı R9 Fury X Lighting adlı yeni kartının fabrika çıkışı hız aşırtılmış biçimde satışa çıkacağı da söylenenler arasında. Tabi haberlerin kesinliği doğrulanmış değil, Fury X çok karmaşık bir mühendislik ile şekillenen bir GPU’ya sahip. Olası hız aşırtma kartta dengesizliğe yol açabilir. Önümüzde ki bir kaç haftaya kesin bilgiler ortaya çıkacaktır.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir