Volvo, Otomobillerini Anahtarsız Satacak!


Akıllı cihazların gelişmesiyle birlikte büyük otomobil üreticileri de bu akıllaşan pazardan pay almaya çalışıyor. Bu bağlamda araçlarını daha akıllı, daha kullanıcı dostu hale getirmeye çalışan üreticiler otomotik pilot gibi çeşitli özellikleri araçlarına kazandırmaya çalışıyor. Volvo ise otomobillerini anahtarsız satan ilk üretici olacak.
volvo-key-app (1)
Opsiyonel olarak anahtarda verebileceğinin altını çizen dev üretici Volvo, araçlarında kullandığı anahtarın işlevini akıllı telefondaki uygulamaya taşıyor ve iletişi bluetooth üzerinden yapıyor. Fakat akıllı telefonun pilinin bittiğinde ne olacağı şuan belirsiz. (Camı kıracağız her halde)
volvo-key-app
Şirket sistemi bu yıl başlatacağını ve bu sayede insanların araçlarına daha akıllı ulaşabilmesinin sağlanacağını söylüyor. Uygulama sayesinden uzaktan kontrol edilebilecek aracın kilidi açılıp kapatılacak hatta çalıştırılabilecek. Ayrıca birden fazla kişinin araç kontrolüne de olanak sağlayan sistemin araç kiralama şirketlerinin işine yarayacağını söyleyen Volvo, bu yıl anahtarsız araçlarını çıkaracak ve 2017 yılında son tüketiciye ulaştıracak.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir