Reklam Engelleyen Eklenti AdBlock Satıldı!


İnternet deneyimimizi en çok baltalayan faktörlerden biri olan reklamlardan elbette hepimiz kurtulmak istiyoruz. Reklamları engellemek için başta AdBlock olmak üzere çeşitli tarayıcı eklentilerini seçiyoruz. Bu eklentiler arasında en popüleri olan AdBlock, kısa süre önce satıldığını açıkladı.
AdBlock, artık bildiğimiz o eski AdBlock olmayacak. Zaten şirket tarafında yaşanan son dönemdeki gelişmeler işin daha çok ticarete döndüğünü bizlere gösteriyordu. Paralı üyelik gibi çeşitli tercihler kullanıcılara sunulmaya başlanmıştı ayrıca reklam servisleri de para karşılığında reklamlarının gösterilmesini sağlayabiliyorlardı. Yani kısaca artık AdBlock EyeO’nun izin verdiği tüm reklamları gösterecek.
adblock-sold (770 x 531)
Nasıl ve neden satıldığı belli olmayan AdBlock‘un ne kadar ücrete de satıldığı bilinmiyor. Ancak yapılan açıklamada imzalanan sözleşmenin saklanacağı vurgulanıyor. Bu sektörde AdBlock’u kaybetmek ciddi bir boşluk yaratacaktır zira 40 Milyon gibi bir kullanıcıya sahip bir eklentiden söz ediyoruz. Ancak merak etmeyin farklı eklenti seçenekleri elbette var. Dilerseniz onlara da değinelim.

En iyi AdBlock Alternatifleri

Ghostery: (Öneri)

uBlock Origin:

Bluhell Firewall

uMatrix

Adguard AdBlocker


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    1. Genelde böyle bir şey yapmadıklarını söylüyorlar ancak bilgilerimizi kullanıyor da olabilirler. Sonuç olarak hangisi geçmişimizi çekiyor, çekmiyor bir şey söyleyemem fakat çalışma prensiplerine baktığımızda geçmişimize göz atmalarını gerektirecek bir durum yok. 🙂