Rogue One: A Star Wars Story Gişede Force Awakens'den Fark Yedi


Star Wars serisinin tüm zamanlardaki en iyi ilk üç filminden biri hata bazılarına göre en iyisi olarak gösterilen Rogue One: A Star Wars Story (Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi) hakkında ne yazık ki gişe aynı fikirde değil. 16 Aralık 2016 tarihinde 200 Milyon dolarlık bütçesiyle oyuna dahil ola Rogue One, bir önceki film Force Awakens’den fark yedi diyebiliriz.
Gişede kaldığı 8 hafta sonunda 1 Milyar 48 Milyon dolar hasılaya ulaşan Rogue One’ı tekil olarak düşündüğümüzde gerçekten muazzam bir rakama imza attığını açıkça söyleyebiliriz. Fakat, karşısına 245 Milyon dolarlık bütçeli Force Awakens’i koyduğumuzda epey sönük kaldığı da bir gerçek. Zira Force Awakens, 2 Milyar 68 Milyon dolarlık bir gelir elde etmişti.
Şimdi, siz Force Awakens yaklaşık 168 gün (24 Hafta) vizyonda kaldı bu kıyaslama yanlış olur diyebilirsiniz. O yüzden bende iki filmi de mevcut 8 haftalık performansına göre kıyaslamayı tercih ettim. Şimdi, Rogue One, ABD’de mevcut 8 haftasında toplam 525 Milyon dolar civarında hasıla elde etmişken Force Awakens ise 908 Milyon dolardan fazla bir hasıla kaydetmişti. Neredeyse iki katı fark.
Tabi şunu da söylemeliyim ki ben, Rogue One’ı çok ama çok daha fazla sevmiştim.
Kaynak; BoxOfficeMojo 1 2


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir