PewDiePie için Zorlu Süreç; Google, YouTube ve Disney Sözleşmeleri İptal Etti


YouTube’un en ünlü, en çılgın ve en güçlü yayıncılarından biri olan PewDiePie yada daha doğrusuyla  Felix Kjellberg oldukça zorlu bir süreçte geçiyor. Özellikle yayınladığı son videolarında mizahın dozunu olabildiğince aşan genç YouTuber’a tepkiler büyümekle kalmayıp profesyonel alanda da yaptırımlara maruz kalmasına neden oldu.
Son olarak “Death to All Jews” (Tüm Yahudilere Ölüm) pankartının yazılı olduğu bir içeriği videosunda kullanan PewDiePie’a ilk yaptırım Disney cephesinden geldi. Yapılan açıklamada Felix Kjellberg’in Revelmode ağından çıkarıldığı ve sözleşmenin iptal edildiği belirtildi.

YouTube ise PewDiePie’ın ücretli Red servisinde yer alan Scare PewDiePie isimli programın ikinci sezonunun yayınlanmayacağını açıkladı.
Yaptırımlar sadece bunlarla da sınırlı değil. Google’da daha geniş kitlelere ulaşılmasına olanak tanıyan ve normal reklamlara göre daha fazla kazanç getirisi olan Prefered reklam ağından tüm PewDiePie reklamlarını kaldırma kararı aldı.
PewDiePie hali hazırda eski bazı videoları silmiş durumda ancak bir cevap niteliğinde herhangi bir video yayınlamış değil. Ek olarak PewDiePie’ın 50 milyonu aşkın aboneye sahip olduğunu ve yıllık milyonlarca dolar kazandığını da belirtmek gerek.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir