Rusya'dan Kripto Para; CryptoRuble | Dijitaller

Rusya’dan Kripto Para; CryptoRuble


Kripto

Kripto para birimleri her geçen gün değerlerini arttırmaya devam ederken özgür yapıları sayesinde bazı kara para aklama olaylarına da neden oluyor. Bu durumu devletler kendi kontrolleri altına almaya çalışırken Rusya‘dan bunun için önemli bir adım geldi.

Yerel Rus basının haberlerine göre İletişim Bakanı Nikolay Nikiforov, devlet kontrolünde dijital para piyasasına girme planlarının olduğunu resmen doğruladı. Eğer olursa Rus kripto parasının adı CryptoRuble olarak geçiyor. Alınan bilgilere göre bu resmi kripto para ile madencilik yapılamayacak ve para kontrolü devlette olacak. İstenildiği zaman Ruble’ye dönüştürülebilecek olan CryptoRuble’nin transferini yapan kişiler resmi tebliğde bulunmazlarsa %13 vergi alınacak. Aynı vergi CryptoRuble üzerinden herhangi bir şekilde kazanç sağlayanlardan da alınacak.

“Rahatça söyleyebilirim ki CryptoRuble’nin arkasında tek bir neden var: Eğer biz yapmazsak, 2 ay sonra Avrasya Ekonomi Topluluğu‘na üye olan komşularımız yapacak…Nikiforov

Rusya ve Putin her ne kadar kripto birimlerine sıcak bakmıyor olsa ve hali hazırda çeşitli yasaklamaların ve düzenlemelerin yaşandığı Rus kripto para piyasasında hükümetin kendi kripto parasını oluşturması çelişkili bir durum. Ancak bu, hala Putin’in ülkedeki tüm kripto paraları yasaklama isteğinin değiştiri anlamına da gelmiyor.

#Kaynak; Engadget

Metin Yasir Akpınar
Merhaba; Damarımı kesseler fiber kablodan internet akar, o derece teknoloji bağımlısıyım. Ayrıca popüler kültüre de oldukça ilgiliyim. Bana mail adresimden ulaşabilirsin; [email protected]

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rusya’dan Kripto Para; CryptoRuble

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz